Začátek vyzněl lépe pro hosty, kteří v 10. minutě vedli 5:2. Domácí ale postupně vyrovnali a poločas skončil 11:11. „Když jsme několik šancí zakončili střelou do brankáře, tak to vypadalo, že hrajeme s brankářem vybíjenou,“ posteskl si zručský trenér Felis. Ve druhém poločase chtěly oba celky pokračovat v bojovném výkonu a uhrát body. Lépe se to podařilo domácím, kteří vyrovnané utkání dotáhli do vítězného konce.

„Ve druhé části jsme sice přestali trefovat brankáře ale bohužel i branku. Několikrát se stalo, že brankář stál jako solný sloup a mi netrefili branku. V tomto utkání jsme odevzdali solidní výkon, bohužel nás o body připravila vychýlená muška našich hráčů. V závěru už nám nezbyly síly na obrat, jelikož někteří hráči odehráli zápas téměř bez střídání,“ uvedl Felis.

Mladší žáci HC Wendy odjeli ke svému prvnímu mistrovskému turnaji v nové sezoně do Kutné Hory a nevedli si vůbec špatně. V silné konkurenci dalších čtyř týmu si odvezli čtyři body za dvě výhry nad Zručí (15:6) a Libčicemi (21:5). Nad jejich síly naopak byli hráči Úval (7:12) a Kutné Hory (12:15). Nejlepšími střelci byli Jan Hradecký s Janem Chmelíkem.

Dorostenci mělnického Wendy odehráli v pátek večer mistrovské utkání s družstvem mužů Sorry Hák Praha. Ve vyrovnaném utkání nakonec prohráli o dvě branky 27:29.

(jah, jan, mal)