„Mrzí mě, že jsme nezvládli zlomit sérii proher, ale na druhou stranu máme za sebou dobrý zápas, od kterého se snad už odpíchneme a příští zápas zvládneme,“ našel kapitán poražených Martin Hladík na porážce i pozitivum. „Je důležité, že po nepovedeném zápase v Ústí a následné dlouhé pauze jsme si dokázali, že hrát umíme, a můžeme si do budoucna věřit,“ dodal.

Domácí ve vyrovnaném utkání překlopili úvodní set na svou stranu pětibodovou šňůrou v jeho závěru. Ve druhém se schylovalo k podobnému scénáři. Hosté ale tentokrát dokázali setbol odvrátit, svůj třetí pak přetavili ve vyrovnání.

Boj o každý míč se střídavým vedením obou týmů pokračoval i v dějství číslo tři. V koncovce se k zisku setu dříve přiblížili domácí. Pak už si setboly znovu vytvářeli jen hosté. Jeden z nich přímým bodem z podání také proměnili.

Do čtvrté sady vyburcoval Aero i záporný start po udělené červené karta. Ze čtyřbodového vedení ale nebylo nic. O srovnání museli znovu svádět tuhý boj. Ukončil jej až vítězný míč kapitána.

Ve zkrácené hře si týmy měnily strany za těsného vedení pro hosty. Ti jej později ještě navýšili a druhý bod si už stíhačkou soupeře vzít nenechali.

„Nebyli jsme o tolik horší, ale vyhrát může jen jeden. Jsme rádi, že jsme po měsíci mohli hrát a zjistit, že už ani karty nejsou v karanténě,“ hodnotil trenér Aera Martin Kop. Jeho protějšek Tomáš Pomr mluvil ve stejném tónu. „Na to, jaká byla pauza, to byl super vyrovnaný zápas.“

Hostům se podle jejich kormidelníka vyplnil předpoklad těžkého utkání. „Obrany na obou stranách se překonávaly. Spravedlivá by byla remíza fotbalová, abychom každý měli stejný počet bodů, ale to nejde,“ uvedl Pomr s tím, že jeho tým byl zkrátka šťastnějším.

Pátý pokus na první vítězství dostane Aero v pátek, kdy na Odolku zavítá Příbram. Kocouři jsou s jedním bodem poslední, domácí má o jediný bod více.

Aero O. Voda – Lvi Praha 2:3
Sety: 22, -27, -30, 26, -13.
O. Voda: Vanags, Taylor, Hladík, L. Demar, Holubec, M. Démar, Kop (Vachoušek, Horák, Holčík).
Lvi: Janouch, Paták, Špulák, Mihajlovič, Smith, Nedeljkovic, Havlas, Ježek (Skakic, Pliasetskyi, Toman, Král).