Závodit se bude také v Open závodu AG v deseti věkových kategoriích. Tento závod se uskuteční na zkrácených tratích 500 metrů plavání, 15 km kolo a 3,5 km běh a je určen převážně pro hobby závodníky a jedince, kteří chtějí zkusit triatlon.

Závodu se pravidelně účastní více než tři desítky borců, u kterých jde o první seznámení s triatlonem, nebo jen jediný závod v daném roce. Zapojit se lze i na horském či trekingovém kole a očekávána je účast převyšující stovku závodníků.

Vypsán je i závod pro děti ve věku od 12 do 15 let na tratích 200 metrů plavání, 4 km kolo a 1 km běh. Tratě jsou oproti loňsku zkrácené, takže přístupnější pro všechny sportující dětí.

V mistrovském závodě se i letos bude spurtovat o sprinterské prémie při vjezdu do prvního a třetího kola. Nově se uskuteční závod pohlaví s intervalem rozestupu na startu 7:32 mezi ženy a muži, což odpovídá průměru časů vítězů z posledních třech ročníků, a na vítěze čeká 5 tisíc korun.

Jinak celkově se v MČR bude rozdávat na finančních cenách 60 tisíc korun. Na startu se objeví nejlepší čeští triatlonisté Filip Ospalý a Vendula Frintová i loňský vítěz Jan Čelůstka, takže lze očekávat zajímavé souboje.

Pro všechny startující je opět připravena hodnotná tombola, jejíž hlavní cena je horské kolo Specialized.

Start dětského závodu je v 11:05, Open AG ve 12:00 a MČR elite ve 14:40 v pískovně Vliněves. Cíl a centrum závodu, kde se odehrává cyklistická a běžecká část, je na mělnickém náměstí Míru. Další informace, propozice, výsledky, videa, mapy, fotky z minulých let na www.triathlonmelnik.cz.

(rt)