Plochodrážní stadion ve Mšeně v sobotu patřil padesátce nadšených závodníků, kteří si to mezi sebou přijeli rozdat na ďábelských strojích. Konal se tam totiž už devátý ročník Mistrovství světa mopedů Stadion na ploché dráze ve Mšeně, které pořádá mšenský veteran klub.

A o napínavé momenty, které bez přestání patřičně komentoval speaker Jirka Chadima, nebyla rozhodně nouze.

Souboje v kategorii originálních mopedů bez úprav byly sice více vyrovnané, ale v kategorii speciálů záleželo hlavně na tom, jakou si závodníci nebo jejich mechanici dali práci s úpravami malých dvoutaktních motorů. Mnohdy pak borci měli co dělat, aby takzvané kozí dechy udrželi na uzdě a nepřeletěli v napjatých situacích jejich řidítka.

Ve standardních mopedech mezi čtyřiadvaceti konkurenty závod nejlépe zvládal a každou svou jízdu dojel první Pavel Novák z Hazard Teamu Dolní Kralovice. O druhé, třetí a čtvrté místo se ve finálních rozjížďkách rozdělili Jiří Dostálek starší, Vladimír Chadima a Martin Adamek, který do Mšena dorazil až ze Švýcarska.

Ve speciálech byly boje 
o konečné pořadí ještě napínavější. Třetí, čtvrté a páté místo po společné jízdě připadlo Lukáši Holubovi, Vlastimilu Kožnarovi a Zdeňku Tomáškovi. A kdo si pro sebe uzmul první příčku? O tu se na antukovém ovále mšenského stadionu poprali kamarádi ze Starých Žďánic – Ondřej Pleskot a Denis Šmíd. Na svém kontě měli neporazitelné hoši shodně dvanáct bodů. A právě dvacetiletý Denis viděl šachovnicový praporek 
v cíli jako první.
Speciální cenu Pád závodu si pak svými dvěma lety ze stroje na tvrdou zem vysloužil Zdeněk Sokol.

Bojem o dvě první místa ovšem závody neskončily. Diváky čekala ještě bonusová jízda. „V kategorii speciál máme čtyři ptáky, kteří se spolu utkají v úplně poslední jízdě. Bude to ale samozřejmě bez zisku bodů. Na start se dostaví dva dravci – Zdeněk Sokol a Břetislav Vorel společně s Lukášem Holubem a Jiřím Špačkem," hlásil speaker Jirka Chadima. Návštěvníci se opravdu dočkali nevídaného závodu, v němž zvítězil Sokol, hned za ním skončili Holub, Špaček a Vorel.