Trasu závodu se pořadatelé znovu snažili citlivě zasadit do severní části tohoto města s využitím blízkého rozlehlého lesoparku. Při stavbě tratě kladli hlavní důraz na pestrost. Na okruhu tak závodníci naleznou nejen táhlá stoupání, technické serpentiny, členité sjezdy, cyklokrosovou vložku na louce pod hřbitovem, ale také oblíbené schody u cukrárny. Celková délka závodu měří 25 kilometrů a tvoří ji pět pětikilometrových okruhů.

Také letošní osmý ročník se může honosit tím, že se v rámci závodu bude bojovat o tituly mistrů České republiky amatérských cyklistů v závodě horských kol. „Díky podpoře Městského úřadu Kralup nad Vltavou v cíli závodu čeká na vítěze jednotlivých vypsaných věkových kategorií typický dres s trikolórou, určený pro republikového přeborníka," dodává za pořadatele Petr Škrabal.

Závod je samozřejmě vypsán také pro širokou cyklistickou veřejnost. V několika věkových kategoriích se tak na start postaví jak muži, tak junioři a s nimi i ženy a juniorky. Všechny kategorie budou startovat společně, a tak bude moci zástupce partnerské firmy této cyklistické akce dekorovat nejlepší závodníky a závodnice na stupních vítězů. Po úspěšné spolupráci z minulosti bude součástí závodu také podnikové mistrovství ČEZu o pohár ředitele elektrárny Mělník.

„Na startu se sejde opravdu pestré cyklistické pole, které do závodu vyrazí v 11.30 hodin od kostela v Odolena Vodě," zve k účasti Petr Škrabal. Případní zájemci o závod se mohou zapsat při prezenci od 10 hodin. Centrem konání je louka pod hřbitovem, kde vyroste dočasné cyklistické městečko nabízející účastníkům kompletní servis včetně občerstvení, potřebného zázemí a kulturního programu. „Vše bude doplněno oblíbeným kláním nejmenších. Pro děti je připraven samostatný závod na speciální trati. Připomínám, že do závodu je vhodné se přihlásit předem, a využít tak výhodnějšího startovného," uzavírá Petr Škrabal. Kompletní informace o akci www.mtb-odolenavoda.cz nebo www.facebook.com/mtbodolenavoda.