Trasa závodu je citlivě zasazena do severní části tohoto města a zároveň využívá blízký rozlehlý lesopark. Pořadatelé při stavbě tratě kladli hlavní důraz na pestrost. Na okruhu tak závodníky čekají nejen táhlá stoupání, technické serpentiny, členité sjezdy, cyklokrosovou vložku na louce pod hřbitovem, ale také oblíbené schody u cukrárny. Celková délka závodu měří 28 kilometrů a čítá čtyři sedmikilometrové okruhy.

Letošní šestý ročník se může honosit tím, že se v rámci závodu bude bojovat o tituly mistrů České republiky amatérských cyklistů v závodě horských kol. Díky podpoře krajského úřadu Středočeského kraje tak v cíli závodu čeká na vítěze jednotlivých vypsaných věkových kategorií typický dres s trikolórou určený pro republikového přeborníka.

Závod je samozřejmě vypsaný také pro širokou cyklistickou veřejnost. V několika věkových kategoriích se tak na start postaví jak muži, tak junioři a s nimi i ženy a juniorky. Všechny kategorie budou startovat společně, a tak bude moci zástupce města Kralupy, které je partnerem této cyklistické akce, dekorovat nejlepší závodníky a závodnice na stupních vítězů.

Po úspěšné spolupráci v minulém roce byl pořadatel závodu znovu osloven skupinou ČEZ, pro kterou bude také letos v rámci tohoto závodu připraveno podnikové mistrovství. Na startu se tedy sejde opravdu pestré cyklistické pole, které do závodu vyrazí v 11.30 hodin od kostela v Odolena Vodě.

Případní zájemci o tento závod se mohou zapsat od 10 hodin. Centrálním místem konání je louka pod hřbitovem, na které vyroste dočasné cyklistické městečko. To nabídne všem účastníkům kompletní servis, včetně občerstvení, potřebného zázemí a kulturního programu. Vše bude doplněno oblíbeným kláním nejmenších. Pro děti je připraven samostatný závod na speciální trati. Další informace o závodu na www.mtb-odolenavoda.cz.

PETR ŠKRABAL