Trenéry budou školit ti opravdu nejzasvěcenější futsaloví odborníci. Vždyť do Prahy dorazí futsaloví experti a trenéři jako Jorge Braz (Portugalsko), Javier Lozano (Španělsko), trenér čerstvých mistrů Evropy Roberto Menichelli z Itálie, Ginéz Mélendez (Španělsko), Sergey Skorovich (Rusko) a José Venancio Lopez (Španělsko). Na seminářích nebudou chybět ani specialisté. Trenér brankářů národního týmu Španělska Cesar Arcones a kondiční trenér Portugalska José Luis Mendes. Jeden z praktických tréninků povede i trenér české reprezentace Tomáš Neumann. Své kolegy bude školit v obranné i útočné power play.

„Je to pro nás velká čest a dobrá práce naší diplomacie, že můžeme pořádat trenérský seminář UEFA. Obrovskou nadstavbou je, že se nám podařilo zajistit i místa pro naše trenéry a já pevně doufám, že to přispěje ke zkvalitnění trenérské práce v České republice. Mou náplní bude nejen starat se o přednášející, ale také mě čeká jedna přednáška," těší se trenér české futsalové reprezentace Tomáš Neumann.

Kromě trenérů z české nejvyšší futsalové soutěže, mezi kterými jsou i trenéři Olympiku Pavel Šuba a Jakub Němec, nebudou na semináři chybět ani trenéři reprezentací Bartošek, Korený, Brychta, Toman nebo bývalý reprezentační kouč Stříž (dříve vedl rovněž Olympik). Semináře se také zúčastní doposud ještě aktivní hráči, kteří se usilovně vzdělávají v trenérském řemesle. Jde o teplického Zdeňka Slámu, kladenského Davida Friče a brněnského Martina Brůnu.