Ze startu, který byl stejně jako cíl na turistické základně u koupaliště, vyrazila v deset hodin do terénu první desítka dvojic, následovaly další tři.

Úkolem závodníků bylo projet libovolný počet z patnácti kontrolních stanovišť v časovém limitu 7777 vteřin. Každá dvojice dostala k dispozici mapu se zakreslenými kontrolami a postup mezi nimi si již volila sama.

Mezi originální patřila kontrola těsně před cílem, ke které bylo nutné brodit se přes vodu na hráz tůně.

O pořadí rozhodoval počet kontrol a dosažený čas, penalizováno pro překročení limitu bylo jen několik málo dvojic.

V cíli dostali závodníci pití, sušenky a pozornosti od pořadatelů. Nejvíce však vyhlíželi dojezdy soupeřů, aby věděli, jak si stojí v pořadí kategorie.

Navzájem se probíraly postupy mezi jednotlivými kontrolami a porovnával počet kontrol a najetých kilometrů.

Pořadatelé zvládli celou organizaci závodu včetně slavnostního vyhlášení. Dekorování nejlepších mělo díky sponzorům a městu Kralupy důstojnou úroveň.

V kategorii děvčat zvítězila dvojice Petra Gottliebová a Jana Řádová, v kategorii chlapců stanuli na nejvyšším stupni Václav Klomínský a Petr Hájek a v kategorii smíšených dvojic Veronika Pagáčová a Jan Oravec.

Putovní pohár pro nejlepší dvojici KČT Kralupy získala dvojice Karel Šimek a Jan Vejrosta.

„Smeknout se však musí před všemi závodníky a poděkovat se sluší všem, kteří se podíleli na organizaci,“ dodal Zdeněk Vejrosta z KČT Kralupy.