„Víte, začátky jsou těžké, ale chceme se dál rozvíjet především v mládežnickém ragby,“ vysvětlil plány nejmladšího ragbyového klubu v zemi na valné hromadě ČSRU zástupce kralupského klubu Pavel Hrubý.

„Středočeský kraj má přijetím ragbyového klubu v Kralupech již třetí ohnisko hry se šišatým míčem, odkud lze tuto hru dále šířit a kde ji lze hrát. Po Říčanech a Sedlčanech jsou malí borci z Kralup vítanými sportovci, se kterými se rádi utkáme,“ poznamenal člen výboru RC Říčany a trenér mládeže Jaroslav Borovský.

Trenér mládeže Jaroslav Borovský z RC Říčany ví o čem mluví, když kolegovi z Kralup pochválil počáteční zaměření klubu především na mládež a doplnil vše svými poznatky. „Práce s ragbyovými mrňaty není možné měřit podle jejich výsledků v odehraných zápasech a podle pořadí dosažených na turnajích, ale zcela podle jiných kritérií. Ten ragbyový potěr se totiž při hře se šiškou učí kolektivní spolupráci, kde jeden hráč nezmůže nic, ale potřebuje spoluhráče, zkrátka kolektiv. To je smysl této krásné hry, ať ji hrají sedmiletí nebo dvacetiletí,“ dodal Borovský.

O přijetí do Unie ragby uvažují ještě z jiných regionů ragbisté ze Strakonic a z Písku, kde se ragby také již hraje, ale nesoutěžně.

(ps)