O tom, že také letošní sezona bude náročná, v mělnické stáji Carpek Service nepochybuje nikdo. Celý tým, který má ve „stáji" celkem čtyři jezdce – vedle Pekaře juniora dále dva Poláky a jednoho Slováka, se v zimě poctivě připravoval. Mělničan a pokračovatel slavného závodnického rodu nejen fyzicky, ale také na závodním simulátoru.

„Všemi silami budu bojovat o titul mistra a vynasnažíme se také o co nejlepší umístění mých stájových kolegů, abychom vyhráli cenu pro nejlepší tým," říká Tomáš Pekař, na jehož úspěších má velikou zásluhu otec Josef, který podporuje a pomáhá závodníku týmu Carpek, přestože má na starost i vlastní podnikání.

Sladěný tým mechaniků, který připravuje za použití moderních technologií závodní vozy přímo v Mělníku, a jezdecké umění přinášejí už několik let výborné výsledky. Pekař junior se totiž v Renault Clio cupu pravidelně umisťuje na předních pozicích a usiluje o titul. V loňském roce se po velkém boji umístil na celkovém třetím místě. Není tajemstvím, že by rád získal celkové vítězství. Bojovnost a talent v sobě má, ještě trochu potřebného závodního štěstí…

„Chci srdečně poděkovat svým rodičům a přítelkyni Andrejce za pomoc a podporu, a všem mechanikům za vynikající přístup a profesionální práci, kterou odvádějí. Všichni mají na našich úspěších velikou zásluhu," dodal na závěr Tomáš Pekař, který by se při domácí zastávce seriálu opět rád spolehl i na podporu z publika. „Chci pozvat diváky a mé fandy na závody do Mostu, které se uskuteční poslední víkend v srpnu. V loňském roce mi svým fanděním velmi pomohli."

MILOSLAV ČMEJLA