Druhý pražský výjezd během tří dnů měl zpočátku pro hosty z Mělníka podobně strašidelný rozjezd jako rozborka na Spartě. Slavia se ujala vedení hned v první minutě, také ona donutila kapitána Vokouna k vlastnímu gólu a po třinácti minutách vedla hrozivě 6:1.

„Udělali jsme hodně chyb, byla na nás znát středeční únava a respekt ze Slavie,“ objasňoval později špatný vstup trenér Jakub Němec.

Po oddechovém čase se ale tým, který doplnily alespoň některé opory, dokázal do utkání vrátit. Při odchodu na přestávku ztrácel pouze dva góly. Na kontakt už se ovšem nedostal, i když šance k tomu po změně stran Gabčo a spol. měli. Poslední slovo měl v utkání třígólový Šup, korigoval ovšem pouze na 9:6.

„Rozhodlo to, že jsme neproměnili žádnou z šancí, kdy jsme Slavii asi pět minut nepustili za půlku a potom z ojedinělé šance inkasovali,“ uvedl kouč Mělníka, který byl rád, že po televizním rozcupování tým ukázal svou pravou tvář a nevzdal se ani za krajně nepříznivého stavu. „Když se takovým výkonem budeme prezentovat v play-off proti Chrudimi, věřím, že je můžeme hodně potrápit a postup nebudou mít vůbec snadný.“

Zatímco o šestém místě pro Olympik bylo víceméně jasno, o třetím, z nějž rezultoval čtvrtfinálový soupeř, rozhodla až přímá bitva těžkých vah aktuální sezony. Vítězství Teplic nad Chrudimí (2:1) definitivně a po čtyřech letech sesadilo tradičního favorita z trůnu základní části. A rovnou až na bronzovou příčku.

Dvojice pro první kolo vyřazovací části tak mají podobu: Teplice – Brno, Sparta Praha – Česká Lípa, Chrudim – Mělník a Slavia Praha – Plzeň. Hraje se na tři vítězná utkání se startem na hřišti lépe umístěného týmu.

Slavia Praha – Olympik Mělník 9:6 (6:4)
Branky: 10. a 25. Klíma, 11. a 36. Radovanovič, 1. Záruba, 7. vlastní (Vokoun), 8. Homola, 13. Pršič, 34. Krasnič – 15., 20. a 40. Šup, 6. Vokoun, 18. Gabčo z pen., 26. Vobořil. Rozhodčí: Vaněk, Lafek. ŽK: 1:5. Mělník: Rusak (Jenč) – Vobořil, Gabčo, Vokoun, Mažári, Šub, Cabadaj, Babovák, Lehner, Šup, Nečas.