V TJ Sokol Mělník trénuje třetím rokem dorost a prvním žáky. Poté, co se neúspěšně pokoušel založit vlastní mělnickou soutěž, přešel s několika dorostenci pod křídla SK Mondi Štětí, kde válčí ve třetí lize Ústeckého kraje. Vedle samotného trénování a hraní ještě píská soutěže České florbalové unie a podporuje Základní školu Jindřicha Matiegky v nově vzniklé mělnické školní lize.

„K florbalu mě před čtyřmi lety dostal synovec, který později ze zdravotních důvodů s trénováním přestal. Florbal je rychlý, dynamický a moderní sport, s pravidly bezkontaktní hry. To zvyšuje příjemný pocit ze hry a podporuje herní zážitky. I přesto, že se poslední dobou hra v praxi přitvrdila, budí ve mě zájem a oblíbení,“ říká o svém největším koníčku.

Jak vypadá florbalová základna při TJ Sokol Mělník?
TJ Sokol Mělník má v současné době asi 16 dětí ve věkové kategorii elévové a mladší žáci (8 až 12 let).

Na čem ztroskotalo založení soutěže v Mělníku, o které jste se pokoušel?
Soutěž ztroskotala na lidské morálce. Měl jsem představu o soutěži se třemi hráči v poli a brankářem s osmi až dvanácti týmy pro věkovou kategorii nad 15 let. Přepracoval jsem pravidla pana Františka Nohejla, které měl na sokolské soutěže. Kontaktoval jsem několik nadšenců, skupin a týmů. Probral celou záležitost s jednateli TJ Sokol Mělník, kteří nabídli vstřícné řešení. Jenže když jsem pořádal schůzi, při které se mělo vše dojednat s vedoucími ostatních týmů, dostavili se pouze dva z osmi a celá soutěž padla.

Takže jste přešli pod SK Mondi?
Dva roky jsme s klukama víkend co víkend trénovali, ale turnajů bylo málo, jen asi dva až tři do roka. My však chtěli hrát. Někdo z nich pak přišel s tím, že Štětí hraje jakousi soutěž tři plus jedna. Přidali jsme se k nim, na novou sezonu založili oddíl velkého florbalu a vstoupili do Ústecké ligy mužů - divize A, jako tým Igráčci SK Mondi Štětí.

Jakou úroveň má soutěž, kterou hrajete a jak se vám momentálně daří?
Je to jedna z nižších ligových soutěží České florbalové unie. Jako tým jsme nováčkem v soutěži a teprve se s ní seznamujeme. Momentálně jsme na devátém místě z jedenácti. Většinu týmu však tvoří dorostenci a junioři, kteří mají vysoké ambice, a věřím, že malého Igráčka čeká velký rozkvět.

Jaké máte do budoucna plány s mělnickým florbalem?
Co se týká mělnického florbalu, jednoznačně ho chci rozšířit zájmu veřejnosti. Když přijedu do Ústeckého či Libereckého kraje, je neskutečné, jak moc je tam florbal populární. Vnímám to jako hráč, ale hlavně jako rozhodčí. Na dopolední turnaj elévů se nachází v hledišti odhadem až 250 diváků. Tvoří je z větší části rodiče, kamarádi a známí, ale najdou se i diváci, kteří se prostě přijdou podívat na florbal. Tam to prostě žije. Poslední dobou vážně zvažuji založení oddílu. Před pár dny jsem se stal trenérem s licencí C, jenže stále polemizuji, protože jako rozhodčí, hráč, zaměstnanec a partner jsem časově hodně vytížený a na funkci trenéra či vedoucího už čas nenacházím. Zvažuji tedy své postavení, zda zůstat na současné pozici pravého křídla druhé pětky, nebo se jen podílet na trénování SK Mondi Štětí a vytvořit mělnický tým elévů. A rozšířit tak podobný zájem o florbal jako je na severu.

Mají možnost případní noví zájemci se k vám přidat?
Sokol Mělník by určitě rád děti nabíral. Sám vím, že děti florbal zajímá, ale já už požádal o zastavení náboru. Malá tělocvična je hratelná maximálně stylem tři plus jeden a už to je boj. Když trénuji 16 dětí, nezahrají si a v tělocvičně se mačkáme. Spousta cvičení je těžko realizovatelná a fakt, že jsem na ně sám, stojí kolikrát dost úsilí. Dětem je 8 až 12 let. Někteří drželi hokejku poprvé v ruce na první tréninku. Tím, že nemají prostor, překáží si, navzájem si narušují cvičení a ti starší jsou otrávení. Teď jsem dorostu stáhnul další hodinu tréninku a rozdělil děti do dvou skupinek. Tak snad se nám bude trénovat lépe.