V mělnickém kádru došlo k předem avizovanému menšímu zemětřesení. Klub se rozloučil s hráči, které měl v první části soutěže na hostování. Vedle hrajícího kouče Bellady skončili i sparťané Hanzlík se Šmidrkalem, o kterého jediného měl manažer Pavel Šuba po posledním utkání loňského roku zájem.

„Ukončil futsalovou kariéru, protože dostal nabídku dělat Dušanu Uhrinovi kondičního trenéra v Dinamu Minsk," potvrdil Pavel Šuba, že tým půjde do zbylých zápasů bez posil „zvenku" s kádrem zúženým jen na vlastní hráče.

Má tak vůbec ještě nějaké ambice na záchranu soutěže? „Ty skončily ve chvíli, kdy se nám zranilo či odešlo prakticky pět hráčů dlouhodobého kádru. V tu chvíli jsme věděli, že nastane problém. Následné doplnění se nepovedlo z Liberce, ani ze Sparty. Žádný z těch hráčů nebyl výraznou posilou," vrátil se Pavel Šuba obloukem k nově příchozím hráčům.

Jeho slova ovšem neznamenají, že by současný tým předem skládal zbraně. „Naši mladí kluci do toho dají alespoň srdce a odjezdí to jako dosud, kdy byli tahouny. Je to pro ně obrovská zkušenost a devíza do budoucnosti."

V pátečním utkání, které v hale Podvinný mlýn v pražské Libni startuje ve 20.30 hodin, budou Mělničtí kompletní, a to včetně Pokorného, který se zapojil po zranění. „Do každého zápasu jdeme za stavu nula nula a může to vyjít. Věřím, že kluci do toho dají všechno, i když větší kvalita je na straně Sparty. Ale nechceme být odevzdaní, naopak aktivní," uzavřel Pavel Šuba.