Domácí přitom nezačali špatně a do poloviny prvního setu byli ve skóre napřed, a to i o tři body. Naposledy ovšem 12:11. Pak se kormidlo zápasu otočilo na stranu Lvů. Až třetí set byl znovu vyrovnaný a domácí si vybojovali dvě šance k ukončení setu, ale hosté třemi bloky v řadě dotáhli zápas z vítězství.

„Lvi hráli bez větších chyb, a to jim stačilo k vítězství. My jsme se dostali našem chybami pod tlak a nedokázali jsme se pořádně rozehrát krom třetího setu, kdy jsme neproměnili dva setboly,“ hodnotil utkání kapitán Aera Matyáš Démar.

„Začali jsme dobře, a pak Praha přitlačila servisem a ztratili jsme jistotu. Ve třetím setu jsme se vrátili do hry a našeho plánu, který jsme měli připravený. Byl to pro nás zápas nevyužitých šancí,“ přidal svůj pohled trenér Marcin Kryś.

Hostující kapitán Jakub Janouch měl pro svůj tým slova chvály: „Měli jsme úvodní dva sety, nechci říct pod kontrolou, ale byli jsme ve vedení hlavně zásluhou servisu Caseyiho a Oskara Madsena. Ve třetím jsme ukázali obrovskou vnitřní sílu, kdy jsme byli o dva body vzadu, ale třemi bloky v řadě set otočili a vyhráli, takže skvělý vstup do sezony.“

Trenér Pražanů Juan Manuel Barrial viděl za odlišnými prvními dvěma sety od třetího servis. „Věděli jsme, že nás budou od začátku tlačit, viděli jsme pět jejich zápasů a skvěle jsme si dnešní zápas otevřeli. V prvním setu Oskar a ve druhém setu myslím Casey na servisu udělali dlouhé série a nebyli pro nás tak komplikované. Ve třetím setu se domácí vrátili zpět a servírovali mnohem lépe než my a útočili jsme po více negativních příjmech, ale v konci jsme zablokovali několikrát Svobodu a nepustili zápas do čtvrtého setu.“

Aero Odolena Voda - Lvi Praha 0:3 (-20, -12, -24)

Rozhodčí: Spáčil, Kavala. Diváci: 663.

O. Voda: Carabali, Durski, Chevalier, Blumbergs, Kern, Šulc, libera Rasinperä a Hadrava (Hladík, Svoboda, Démar)

Lvi Praha: Vodička, McCarthy, Schouten, Madsen, Crer, Thiel, libero Tláskal (Kollátor, Janouch)