„I když obě mužstva jednou vyhrála a jednou prohrála, byl jsem s jejich hrou velmi potěšen. Kluky z U18 znám dobře a vím, co umí. Mlaďase z U16 herně teprve poznávám. Vím, že individuálně jsou šikovní, ale v neděli ukázali, že už zvládají i futsalové kombinace,“ pochvaloval si trenér staršího týmu a manažer Olympiku Pavel Šuba.

První zápasy s Pardubicemi byly pro hosty trochu nešťastné. „Obě naše mužstva měla v úvodu tolik gólových příležitostí, že kdyby proměnila polovinu, hrála by pak v klidu. Místo toho přišly zbytečné chybičky a soupeř dokázal skórovat. Je to velká škoda, oba zápasy se mohly a měly vyhrát. Je to až k nevíře, jak podobné si jsou všechna naše mužstva. Nedokážeme proměňovat ani nejvyloženější šance a pak se dostáváme do jisté křeče.“

Zápasy se Zručí byly z mělnického pohledu úplně jiné. „Šestnáctka“ byla od začátku daleko lepší a svého soupeře rozstřílela. Starší tým i tentokrát potrápila koncovka. „Herně jsme byli daleko lepší, ale proměnit šance je velký problém, i když máme v mužstvu šutéry Gabča a Rolence, kteří se střelecky prosazují za B mužstvo v divizi. Mužstvo ovšem nerezignovalo a dvěma góly v závěru dalo výsledku spravedlivou podobu,“ dodal Pavel Šuba.

Soutěž pokračuje 12. prosince a mělnické výběry se představí v Praze – Střešovicích proti Slavii a Bohemians 1905.

U18: Pardubice – Mělník 2:0 (2:0), Zruč n. S. – Mělník 1:3 (0:1). U16: Pardubice - Mělník 2:1 (1:1), Zruč n. S. – Mělník 1:8 (1:4).