Jihočeši od úvodu až do konce zápasu vedli. První dva sety byly vyrovnané jen do poloviny, v koncovce byli mistři jistější. Zápas symbolicky zakončil neúspěšným pokusem smečí ze střední zadní zóny právě Kraffer.

Kapitán Aera Martin Hladík byl přesvědčený, že se spoluhráči měli na lepší výsledek. „Myslím si, že jsme si zasloužili alespoň set, možná dva. Byli lepší, přehráli nás, nicméně jsem pyšný na kluky, že do toho dali všechno. Myslím si, že jsme bojovali a i v poslepované sestavě to nebyl z naší strany špatný výkon,“ poznamenal nejčastěji bodující hráč domácích.

Trenér Jiří Šiller, mimochodem bývalý nahrávač někdejší českobudějovické Škody, si dovedl představit lepší výkon na servisu. „Věřím, že se diváci při některých výměnách bavili, patří jim velké dík za jejich podporu,“ řekl.

Hosté se shodovali na "klasickém" prvním utkání v sezoně s poněkud vyšším procentem nepřesností a nervozity. „Snažíme se trefovat servisem Krafiho," potvrdil Petr Michálek, že taktickým záměrem Jihostroje bylo trápit na přihrávce právě Jiřího Kraffera. Ten se trefil především do servisu, v útoku se mu moc nedařilo. Také hosté v utkání představili nové tváře. Zahráli si smečaři Mečkarov a epizodně Zmrhal.

Od. Voda – Jihostroj ČB 0:3
Sety: -21, -19, -22, hráno 82 minut, diváci: 720.
Aero: Holčík, Kraffer, Taylor, Hladík, Vachoušek, Gear, libero Hadrava (Shaker, Horák, Jachnicki).