Pro české vodní slalomáře byl veltruský víkend předělem mezi nedávným mistrovstvím Evropy v německém Augsburgu a nadcházející červnovou šňůrou světových poháru. Hlavně během sobotního pátého závodu Českého poháru se ve Veltrusech rovněž představila valná většina české seniorské reprezentace v čele s olympioničkou Štěpánkou Hilgertovou.

Chyběli snad jen letošní mistři Evropy z Augsburgu, deblkanoisté Ondřej Štěpánek s Jaroslavem Volfem. Naplno jeli i zástupci pořádajícího oddílu kralupských kanoistů a kajakářů. A jaké byly výsledky?

V sobotním závodě C1 nastoupilo 37 kanoistů, vyhrál Ježek z USK Praha, místní Matula se umístil na dvacátém a Michal Pešek na 28. místě. Do závodu K1 nastoupilo 29 kajakářek, vyhrála Pavelková z pražského USK, následovaná o dvě sekundy pomalejší olympioničkou Hilgertovou. Místní Koblencová se umístila na pěkném jedenáctém a Zýková na 26. místě.

V kategorii C2 jelo 26 deblkanoistů, vyhráli Kašpar se Šindlerem z Dukly Brandýs. Místní Šeba se Šupolíkem skočili na velmi pěkném pátém místě. Kategorie K1 byla tradičně velmi silně obsazena, na startu se sešlo 42 kajakářů. Vyhrál Prskavec z USK Praha následovaný Kubričanem z brandýské Dukly. Z místních borců se Voves umístil na 25., Prell na 28. a P. Šupolík na 39. místě. V závodě C1 bojovalo 12 kanoistek, vyhrála Matulková z Horšovského Týna, kralupská Koblencová se umístila na medailovém druhém místě.

Po změně trati se od nedělního rána jelo šesté kolo s téměř totožnými počty závodníků. Nedělní kategorii C1 vyhrál Jáně z Dukly Brandýs, z domácích se Matula umístil na 13 a Pešek na 25 místě. Kategorii kajakářek K1 v neděli vyhrála Kudějová z USK Praha, místní Koblencová se umístila na 11. a Zýková na 26 místě. Nedělní vítězství mezi deblkanoisty si díky obrovskému zlepšení nenechali ujít Jáně s Karlovským z brandýské Dukly. Místní debl Šeby se Šupolíkem si vyjel velmi pěkné páté místo. Standardně silně obsazenou skupinu mužských singl kajaků vyhrál Přindiš z pražské USK. Prell z pořádajícího oddílu se umístil na 20., Voves na 29. a P. Šupolík na 33. místě. Nedělní ženské C1 singl kajaky vyhrála Hošková z USK Praha, domácí Koblencová se umístila přesně v polovině pořadí.

O juniorských nominacích do Ameriky a dále do slovinského Solkanu se bude definitivně rozhodovat už příští víkend v Českém Vrbném. Štěstí by se mohlo usmát i na juniory z kralupského oddílu.

MARTIN TLUSTÝ