Mělník je jednou z patnácti zastávek seriálu. Turnaje se účastní registrovaní i neregistrování hráči, podmínkou je věk pro některou z kategorií v rozmezí od 35 do 80 let a více.

Letošního ročníku se na Polabí zúčastnilo 38 hráčů ve dvouhrách a 15 dvojic ve čtyřhrách. Počasí přálo a možná i proto se dařilo domácím borcům. Ve svých kategoriích ve dvouhře vyhráli Hanuš a Trejbal, ve čtyřhře Hanuš s Dvořákem, Kopecký s Vrzalou.

Vyzdvihnout je ale třeba i výkon mělnického matadora Kopeckého. Ten ač v důchodovém věku odehrál v sobotu vítězně čtyři utkání. V nedělním finále dvouhry sice podlehl prvnímu nasazenému Fialovi ve dvou setech, ale přesto si vysloužil obdiv za výdrž a houževnatost od svých mnohem mladších kamarádů.

Sobotní večer se stal příležitostí k posezení v krásném prostředí tenisového areálu a k připomenutí si odehraných „fiftýnů“. Porážky byly zapomenuty a zůstal jen dobrý pocit z příjemně stráveného tenisového dne, ke kterému přispěli pořadatelé turnaje Slimařík s Kopeckým. „Touto cestou bychom chtěli poděkovat vedení tenisového oddílu SK Mělník za umožnění uspořádat tento veteránský turnaj,“ uvedl Pavel Slimařík.