„Nikdy jsem tam nejezdil, ale velmi jsem se těšil," poznamenal na úvod. „Pro diváka je velmi přehledné, kde se jezdci pohybují, všechno po ruce, pěkné depo u rybníka. A pro jezdce zase rychlá dráha. Motocykly o objemu 600 a 1000 ccm zde přesahují rychlost 250 kilometrův hodině," podělil se o své poznatky o závodu, do kterého si vyjelčtvrté místo na startovním roštu. Ten celkem čítal 28 jmen.

Přestože se pak brzy po startu probojoval dokonce na druhou příčku, po jezdecké chybě se propadl zpět na čtvrtou. Cílem nakonec projel jako třetí za Markem Červeným a Petrem Homolou.

„Stupně vítězů na pro mě novém okruhu jsou bezesporu velmi dobrým úspěchem, chtěl jsem ale dosáhnout o trochu výš," přiznal po závodě,který hodnotil jako velmi pěkný.

Důvod ke spokojenosti pak měl také při bilancování celé závodní sezony. „Na začátku to vypadalo, že se už neposadím na motocykl, poté jsem vyhrál hned další závod, následně přišly smolné dva závody a konec sezony se mi podařilo zajet skvělé závody. Jak říkal majitel týmu Jirka Šrámek, trochu horská dráha, ale to k tomu patří. Pevně věřím,že se závody líbily a bavily hodně diváků. Těším se na příští rok."