Cíl trenérů, kterým byl postup do osmifinále, splnily při víkendovém závěrečném turnaji o titul přeborníka ČR basketbalové mladší minižačky BK Kralupy junior. Nakonec braly svěřenkyně trenérů Moravcové a Komárka na domácí půdě osmé místo.

Celkem se k třídennímu měření sil sjelo do Kralupy dvanáct družstev. Domácí hráčky reprezentující Středočeský kraj ve své základní skupině porazily Turnov 67:41 a podlehly Proseku 33:53, do osmifinále tak postoupily ze druhého místa. Mínusem byla zranění dvou hráček základní sestavy – Kovaříkové a Šimkové. V sobotním osmifinále se domácímu výběru postavily Karlovy Vary. Oslabené Kralupanky prohrály v dramatickém zápase o sedm bodů (49:56). Pro nedělní vyvrcholení turnaje se tak tým pořadatelů musel spokojit stejně jako Most s utkáním o celkové sedmé místo. V zápase už byla na hráčkách znát velká únava a radovaly se Severočešky (39:58).

Nezkušené družstvo hrálo ve své basketbalové kariéře vůbec první turnaj takové úrovně. Přeboru se účastnily týmy z měst, kde jsou basketbalové školy trénující i osmkrát týdně. „Naše děvčata zaslouží za krásně umístění velkou pochvalu. Škoda těsné prohry s Vary. Kdyby holky dovedly zápas do zdárného konce, skončily by nejhůř šesté,“ shodla se trenérská dvojice BK junior.

Ve velké konkurenci získaly dokonce dvě kralupské hráčky cenná individuální ocenění. Magda Šlehoferová se s 92 body stala nejlepší střelkyní turnaje, Andrea Procházková se objevila mezi pěticí vybranou jako nejlepší hráčky turnaje. Výborně bojovaly a pochvalu zaslouží i ostatní hráčky: Adéla Kohoutová, Adéla Hurtíková, Michaela Langová, Anna Fuková a Michaela Pokorná. Uznání zaslouží i trenéři a celý realizační tým turnaje na čele s prezidentkou BK Radanou Hniličkovou, všichni sponzoři, bez kterých by se akce neobešla.

 

1. Sokol Hradec Králové
2. BK Příbor
3. DHL Slovanka
4. BK Drapa Prosek
5. SBŠ Ostrava
6. BK Lokomotiva Karlovy Vary
7. BK Baník Most
8. BK KRALUPY JUNIOR
9. ŠBK Pelhřimov
10. BK Brandýs n. L.
11. BK Loko Trutnov