Už leda na sportovní zázrak mohou ve Mšeně spoléhat, pokud chtějí proniknout do letošních závěrečných bojů plochodrážní extraligy. Zavírající se dveře do semifinále ještě více přibouchla středeční porážka od pardubické Zlaté přilby.

„Museli bychom doma porazit Slaný o sedmnáct bodů, to je sice možné, ale málo pravděpodobné," vystihuje aktuální mšenské šance prezident klubu Rudolf Grepl. Tomu se předposlední utkání základní části nehodnotilo vůbec dobře. A nejen proto, že se hosté představili v hodněoslabené sestavě, pouze s jedním cizincem. Polák Walasek nakonec potvrdil své kvality, jenže neměl dostatečnou podporu od ostatních.

„Do Pardubic jsme jeli bez posil z ciziny. Jaroš, jedna z opor, i kdyžmomentálně z formy, nám ukončil pro letošní rok činnost. Museli jsme nasadit juniory a jezdce z rezerv. Ani jsme žádný výsledek nečekali, i když se to nakonec vyvíjelo tak, že na něj mohlo být," popisoval Rudolf Grepl.

Zejména pohled na bodové „zisky" Filipa Šitery a Jana Holuba mu nedělal žádnou radost. „Jsou to jezdci, na kterých to visí. Bez nich to nejde. Bodovat jen ve třech je málo."

I když teoretická šance na prodloužení si extraligové sezony a tím i její částečnou záchranu ještě žije, tak ta praktická se podle Rudolfa Grepla blíží k nule. Přesto Mšenští příští čtvrtek ještězkusí zabojovat. „Nezdáváme nic, pojede se na jiné trati, v jiný čas…Ale Slaný to určitě bude chtít dotáhnout do konce a přijedou bojovat s tím nejlepším, co mají. Kondice jejich jezdců je momentálně daleko lepší než našich. Bude to těžké, náskok soupeře je velký," uzavřel Rudolf Grepl.

ZP Pardubice – Grepl Mšeno 53:39
Pardubice: A. Dryml 13, Milík 11, Nicholls 9, Suchánek 9, Štichauer 7, Petrák 2, Vidner 2.
Mšeno: Walasek 18, Simota 8, Smetana 6, J. Holub 4, Šitera 2, Růžička 1, Klein 0.