Letošní sezona se kvůli covidu hrála opět ve zkráceném vyřazovacím systému play off. čtvrtfinále po prvním kole rozdělilo účastníky na vítěze, kteří hráli ještě dva zápasy o postup, a poražené, ty čekalo poslední utkání o udržení v soutěži.

Mělnické béčko dokázalo po vyrovnaném průběhu doma postoupit po výsledku 5:4 přes Sokol Buštěhrad. V semifinále překvapivě vyhrálo stejným poměrem na půdě rezervy Lokomotivy Beroun.

Velkomoravská ulice v Lužicích.
Solidarita ze sportovního prostředí. Mělnický veslař vyráží s pomocí na Moravu

V boji o přímý postup do vyšší soutěže pak, jak jinak než 5:4, zdolalo i Sokol Libiš. K dispozici mělo kromě domácího prostředí kurtů na Polabí (rozhodl los) i dvě posily z áčka – Jaroslava Koudelku a Valerii Šulcovou, která své kvality potvrdila dvěma body.

„Postup do vyšší soutěže jsme slavili po deseti letech učinkování v krajském přeboru první třídy,“ připomněl trenér oddílu Jan Šátral. Za vyrovnané výkony v celé soutěži a také v posledních letech vyzdvihl především Marka Fialu, Janu Kučerovou a Kláru Formanovou.

Postup Mělníku zmírnil zklamání ze sestupu druholigového A-mužstva. To se po prohraném utkání na půdě silných Pardubic dostalo do bojů o udržení. V domácím zápase se Svitavy smolně prohrálo 4:5 a se soutěží se loučí.

V Zárybech se kromě krajské I. A třídy bude i nadále hrát čtvrtá třída. V klubu se ale rozhodli přihlásit rezervu do soutěží na Praze-východ.
Záryby přihlásily béčko k sousedům, zpátečku zařadil i tradiční účastník trojky

„Smůlou pro nás bylo, že nám nemohl pomoci Filip Michl, který pracuje v zahraničí, ani Jan Mertl, ten byl v tu dobu jako trenér naší reprezentantky Vondroušové na Roland Garros," dodal k nezdaru Jan Šátral.