O výsledcích v desítce kategorií už svým hlasováním rozhodli zástupci sportovních svazů a klubů, sponzorů, vedení měst a redakcí. Čtenáři Mělnického deníku zároveň vybrali z nominace svoji sportovní hvězdu. Výsledky jsou už známé a pečlivě zapečetěné.

"Během dvou týdnů, kdy hlasování čtenářů probíhalo, se nám v redakci sešly bezmála čtyři stovky kuponů, což je nejvíce v dosavadní historii. Sčítání bylo napínavé do poslední chvíle a výsledky velmi těsné," prozradil sportovní redaktor Mělnického deníku Luboš Kurzweil.

Nesmírně vyrovnané bylo podle tajemníka okresního sdružení České unie sportu Pavla Suka také pořadí na čele hlavní kategorie jednotlivců. Vyhlášeno v ní bude deset nejlepších sportovců. Jeden z nich bude oceněný jako absolutní vítěz. Tři nominovaní se dočkají ocenění v kategorii talentů, po jednom ve všech ostatních: kolektiv mužů, kolektiv žen, síň slávy, zasloužilý funkcionář, nejlepší krajánek, trenér, handicapovaný sportovec, fair play a Hvězda Deníku.

KOMPLETNÍ NOMINACE

Galavečer se koná jako tradičně ve velkém sále Společenského domu v Neratovicích. Jejich starostka Lenka Mrzílková převzala nad akcí pořádanou agenturou Sport action, Českou unií sportu, městem Neratovice a Mělnickým deníkem záštitu. V programu vystoupí Eva Matějovská, Gabriela Goldová a Kamila Nývltová. Akci bude moderovat Radek Šilhan. Veřejnost má vstup zdarma. Vstupenky jsou k vyzvednutí na sekretariátu okresního sdružení České unie sportu v Mělníku.

Slavnostní vyhlášení začne ve čtvrtek 26. února v šest hodin večer.