Masarykův kulturní dům v Mělníku patřil bojovému sportu. Konalo se tam totiž vyhlášení nejúspěšnějších sportovců v bojovém umění taekwondo WTF za rok 2011.

Do města ležícím na soutoku Labe s Vltavou se v pátek večer sjelo osmaosmdesát taekwondistů z celé republiky, aby si převzali ocenění za své úspěchy v loňském roce.

„Přijeli sportovci ze čtrnácti oddílů, například až z Karviné, Rychvaldu nebo z Hradce nad Moravicí,“ konstatoval trenér mělnického oddílu Hansoo Petr Limprecht, který předávání cen ve velkém sále kulturního domu moderoval společně s prezidentem Českého svazu taekwondo WTF Bohuslavem Hybrantem. A o vtipné komentáře v jejich podání nebyla rozhodně nouze.

Při slavnostním vyhlášení, které se v Mělníku konalo už vloni, se ocenění dočkali jak bojovníci, jímž je bližší disciplína sportovního boje kyorugi, tak i ti, kteří upřednostňují sportovní sestavy poomse. Trofeje si převzali z rukou starosty města Mělníka Ctirada Mikeše.

„V taekwondu jsou celoroční turnaje rozdělené na ligy, takže se vyhlášení týkalo právě nejúspěšnějších sportovců z ligových a extraligových závodů,“ přiblížil Limprecht, jehož mělnický oddíl Taekwondo WTF Hansoo si v pátek večer převzal trofej za první místo v extralize. V extraligových závodech zvítězilo devět mělnických borců, kteří celkovým součtem svých bodů poslali svůj tým na extraligovou špičku.

Z oddílu Taekwondo WTF Hansoo si přišli převzít ocenění Martin Prokeš, Martin Moták, Michal Moca, Jan Mládek, Jakub Uher, Veronika Doležalová, Kateřina Mairychová, Petra Novotná, Jan Greifenthal a Petr Greifenthal.

Během vyhlášení, které svým vystoupením zpestřila děvčata z neratovické taneční školy Roxton, přišlo na řadu také hodnocení loňského roku z pohledu prezidenta svazu Bohuslava Hybranta: „Loňský rok mohu ohodnotit jen kladně. Velkým úspěchem je, že na každém turnaji, který jsme napříč republikou pořádali, byla obrovská účast. Když přijdete na turnaj, kde jsou stovky závodníků a vidíte tam tu drobotinu, která je naší budoucností, hřeje to u srdce.“

Závodníků na turnajích ve sportovním boji bývají podle Hybranta až čtyři stovky, ve sportovních sestavách na špičkových turnajích, kam se řadí i Hansoo cup a Czech open Poomse, pak prý zhruba polovina. „Pro poomse byl loňský rok opravdu exkluzivní a v kyorugi máme spousty úspěchů v A turnajích,“ připomněl Hybrant a dodal, že v pondělí česká reprezentace odlétá do ruského Kazanu, kde bude mít poslední šanci vybojovat kvalifikaci na olympiádu.

Vyhlášení úspěšných sportovců za letošek se bude i příští rok konat opět v mělnickém kulturním domě, kde pro to jsou podle vedení svazu ideální podmínky. „V Mělníku je velmi schopný oddíl a výborný přístup města,“ doplnil Bohuslav Hybrant.