V neděli odstartovalo očekávané finále kralupské hokejbalové I. AHL, které rozhodne o 13. držiteli Petroniova poháru. Diváci se těší z bitvy čtyř novopečených mistrů republiky 2008 – Barátha a Střesky na straně CSKA a na druhé navíc reprezentantů Loskota a Tótha.

Po dvou utkáních je krůček od zlata Nelahozeves, která má v play-off famózní formu a drží bilanci pěti výher v řadě. Dvě těsné výhry 3:2p a 6:5 zajistily HBC tři mečboly k zisku druhého titulu v historii.

Naopak sedminásobný držitel a obhájce Petroniova poháru z posledních čtyř ročníků CSKA Lobeček je v nelichotivé situaci a musí se pokusit o nemožné – třikrát za sebou zvítězit o otočit vývoj série.

V letošním vyrovnaném ročníku nebylo jasných adeptů na vítězství. Dokazuje to i skutečnost, že z devíti zápasů se zatím pětkrát rozhodovalo až v nastaveném čase. Letošní boj o zlato je proto také o štěstí, kterému se musí jít naproti. A právě to se Nelahozevsi letos náramně daří a zdá se, že jí po smolných ročnících teď Fortuna splácí dluh.

V loňském finále zraněný kapitán Nelahozevsi Ivo Loskot je zpět ve skvělé formě. Je nejvýraznější postavou letošního play-off.

Nejdříve dokázal v semifinále vlastně vyřadit minické Quijotes, ve finále zase zneškodnil CSKA. Stačí mu málo k tomu, aby rozhodl vyrovnané utkání. V prvních čtyřech zápasech si připsal čtyři vítězné branky a neuvěřitelné je i to, že tři z nich byly v prodloužení. Ve druhém finále pak dvakrát skóroval a rozhodující vyhranou buly připravil pozici pro vítěznou trefu Jelínkovi. Jak už jsme psali, klenot v sestavě Nelahozevsi je klíčovým mužem rozhodujících momentů a lístkem ke zlatu.

Další termíny finále: 3. zápas: PÁ 30. 5. 19:00, příp. 4. zápas: NE 1. 6. 18:30, příp. 5. zápas: ÚT 3. 6. 19:00.

(bary)