Hráči CSKA Lobeček si opět nepřišli na Pink Guys a potvrdili, že se jim na tohoto soupeře nedaří. Domácí byli v utkání střelecky aktivnějším, ale pro branku soupeře ne nebezpečnějším týmem. Poctivá obrana, nebezpečné brejky a efektivita v zakončení tak přivedly hosty k prvnímu letošnímu tříbodovému zisku.

Branky začaly padat až ve druhé polovině utkání. Jako první byl překonán Baráth, který podcenil zakončení Kučery. Domácím k vyrovnání nepomohla ani jediná přesilovka v utkání, a když Roubík orámoval dvěma góly druhou přestávku, vedli hosté už 0:3.

Protesty domácích, že třetímu gólu předcházel faul a také posunutá branka, vyslyšeny nebyly. Odevzdaní hráči CSKA pak inkasovali ještě dvakrát, než výsledek sami alespoň trochu zkorigovali.

Podobný vývoj a navlas stejný výsledek mělo i utkání mezi Nelahozevsí a Minicemi. Nejlepší kralupský hráč všech dob Loskot, který v minulém utkání dosáhl na famózní metu 500 gólů, i tentokrát skvěle řídil své tři mladé dravce – střelce Jaroše, technického Tótha a teprve dvacetiletého rychlíka Poláčka.

Výsledkem bylo po hattricku Jaroše tříbrankové vedení na začátku druhé části. Pak se sice Quijotes zvedli a protivníka dostali pod tlak, ale Tvrdíka nepřekonali. Naopak v oslabení inkasovali počtvrté. Alespoň teoretická šance svitla rytířům až po snížení Kohma a Ondřeje Husáka ve třetí třetině. Více toho ale Nelahozeveští obhájcům titulu neumožnili, šest vteřin před koncem naopak udeřili popáté a vyšvihli se do čela soutěže.

CSKA Lobeček – Pink Guys 2:5. Branky: Hošek, Soudský – Kučera 2, Roubík 2, M. Langthaler. Rozhodčí: Hora. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Střely na branku: 72:59. HBC Nelahozeves – Minice Quijotes 5:2. Branky: Jaroš 3, Tóth 2 – Kohm, O. Husák.