Podzimní odveta jarních finalistů byla stejně vyrovnaná jako první duel probíhající sezony. A především díky vynikajícímu výkonu brankáře Tvrdíka, který zastínil svůj protějšek Barátha, a dokonale odčinil svůj pondělní výpadek v zápase s Ravens, byli po utkání tentokrát veselejší hráči Nelahozevsi. Soupeři oplatili porážku stejnou mincí.

CSKA Lobeček - HBC Nelahozeves 1:3
Branky:
Večeřa – Tóth 3.

Po utkání jásali hosté o to radostněji, že CSKA dokázali porazit po dlouhých čtrnácti zápasech. Lobečtí neměli svůj večer a opět ukázali, že tak trochu přeřadí na druhý stupeň, až když začnou prohrávat. Hrdinové zápasu byli brankář Nelahozevsi Tomáš Tvrdík a mladičký špílmachr první lajny Tomáš Tóth. Hattrick završil necelé tři minuty před koncem třetí třetiny, kdy pojistil vedení Nelahozevsi šikovnou kličkou. Před chladnokrevným zakončením se musel sklonit i zkušený brankář „sovětů“ Martin Baráth. Velký talent AHL Tomáš Tóht se po utkání usmíval od ucha k uchu: „Mám velkou radost, můj první hattrick proti CSKA.“

Brankář sborné Baráth netajil po zápase rozhořčení: „To bych vzteky pukl po takovém zápase, i když jsme s Nelahozevsí prohráli po dvou a půl letech. Jako bychom hráli bez zápalu a soustředění.“


Black Ravens - CSKA Lobeček 2:5
Branky:
Jan Langthaler, Roubík – Střeska 3, Prantl, Večeřa.
Svou podzimní porci zápasů si z celků nejvyšší kralupské soutěže jako první odbylo lobečské CSKA, které přezimuje nejhůře na druhé příčce. Rozhodl o tom nedělní duel s Ravens, ve kterém úřadující mistr dokázal uspět a poskočit v tabulce na první příčku. Tu ale mohou ještě do Vánoc bezpečně získat Minice Quijotes, které mají ještě dva duely k dobru.

 

V prvním zápase 10. kola postrádali Ravens například na nejlepšího nováčka loňské sezony nominovaného Jana Denise. Jejich kapitán Langthaler nastoupil ne zcela zdráv a v utkání se trochu trápil. Přesto svému celku pomohl alespoň vyrovnávací trefou.

Soupeř zase neměl ve svých řadách obávané duo Kroužil – Palice. Po nemoci se vrátili ale již v pátek proti Nelahozevsi Prantl a především kapitán Střeska, který byl klíčovým mužem zápasu. Kapitán sborné Jan Střeska je historicky nejčastějším střelcem hattricků v I. AHL. Třemi brankami se prezentoval i v zápase 10. kola proti Black Ravens a dosáhl již svého 75. utkání s více než dvěma vstřelenými brankami.

Pokud to počasí dovolilo, byl včera večer na programu I. AHL na lobečském Koloseu souboj Minice Quijotes s Black Ravens. Ravens sebevědomě prohlašují, že Quijotes tentokrát přejedou a splatí jim říjnovou porážku 2:3. Jak zápas dopadl a další podrobnosti z kralupského hokejbalového dění naleznete na www.kralupy.cz/hokejbal.