Jak sdělil trenér Vlastimil Bartošek eFutsalu.cz nebyl jeho tým tím, kdo si zasloužil prohrát. „Bylo to zvláštní utkání, o kterém vůbec nemohu říct, že jsme hráli špatně. Dařily se nám kombinace, lehce jsme se dostávali do zakončení, ale koncovka byla tragická. Už po dvou minutách bylo na naší straně pět vyložených šancí, soupeř se vůbec nemohl dostat za svou polovinu,“ popisoval úvod utkání.

Podle trenérových slov mohl Eco Investment vést po deseti minutách o čtyři branky, ale síť se nezavlnila ani jednou. „Brankář hostů byl k nepřekonání, a když už byl překonán, nahradili ho spoluhráči a míč z prázdné brány vykopli,“ chválil Bartošek Hnízdila. Za ústřední postavu duelu ho označil i jeho mělnický protějšek Martin Churáček: „Dan zachytal výborně. Výkony gólmanů zápas nejspíš rozhodly.“

Samotný brankář považuje páteční vystoupení za jedno ze svých nejpovedenějších mezi futsalovými tyčemi. „Naše vítězství bylo velikým překvapením. Lepší zápas nad tak kvalitním soupeřem, který byl navíc v plné síle, jsme určitě ještě neodehráli,“ nepochyboval Dan Hnízdil.

Zásluhu na pouhých dvou inkasovaných brankách pak zdaleka nepřipisuje pouze sobě. „Smekám před klukama, jak zápas odjezdili. Nemělo to chybu.“

Po cenném vítězství se nováčkovi v nejvyšší soutěži o poznání lépe dýchá. „Když vyhrajeme páteční domácí zápas se Selpem, tak jsme prakticky zachráněni a pak se můžeme soustředit případně i na play-off,“ prohodil strážce mělnické svatyně. Jedním dechem ale dodává, že utkání s neoblíbeným soupeřem z Mladé Boleslavi patrně bude zase o něčem jiném.