V Neratovicích se šlo v pondělí naposledy na utkání nejvyšší futsalové soutěže. Mělnický Olympik totiž zbylá dvě kola odehraje na hřištích soupeřů, po sezoně se pak vrátí do druhé ligy a začíná už také vyhlížet stěhování do nové haly v Mělníku. S Benagem, kvůli jehož účasti na turnaji v Kosovu se zápas předehrával, se rozlučka nepovedla, i když podle manažera Olympiku Pavla Šuby především výsledkově (2:7).

„Byl to zápas na zbláznění. Na šance, kterých jsme měli na tři zápasy včetně tyčí a břevna, jsme měli vyhrát tak 12:8," mohl po utkání už jen litovat. Domácí se sice ujali v úvodu Gabčem vedení, jenže zakrátko už tahali za kratší konec. „Když hosté prohrávali, sundali až na reprezentanty Rodka s Lištvánem všechny české hráče, a to se muselo projevit. Na balonu byli hosté po celé utkání silnější," vrátil se Pavel Šuba k bleskovému obratu, po kterém začala ztráta domácích už jen narůstat.

Brahimi dosáhl s přispěním vlastence domácích dokonce na hattrick. Malákova závěrečná trefa tak byla už jen kosmetickou úpravou. „Je to škoda. Měli jsme vyhrát, i když třeba s divokým skóre," zopakoval Šuba.

Hosté šli podle slov trenéra Beni Simitčiho do utkání po vítězném turnajovém maratonu v Ostravě s jasným záměrem: „Řekl jsem klukům, ať se vyvarují nějakého kontaktu a soubojům s hráči Mělníka, kteří hrají tvrdě a na tělo, a že prostě zápas musíme vyhrát a nejde nám o skóre," líčil a pokračoval: „Mělník šel do vedení, když nám dal gól jediný nebezpečný hráč Gabčo, který si ze začátku dělal, co chtěl. Po rychlém time-outu jsem kluky upozornil, aby zavírali střed, a bylo po zápase."

Ve druhém poločase šel do branky Benaga Bezstarosti a Vahala si zahrál dokonce v poli. „Hrací dres byl pro něj překvapením. Když jsem mu to oznámil, pár minut koukal a nevěřil. To nebylo nic proti Mělníku, jen odměna pro našeho brankáře, který rád hraje v poli a mohl si to vyzkoušet v rozhodnutém zápase," vysvětloval Simitči svůj tah.

Mělnické hráče tak v nejvyšší soutěži čekají už jen dvě venkovní utkání, to první v Brně na Tangu. Své účinkování mezi elitou pak uzavřou tak trochu symbolicky na hřišti aktuálně vedoucích Teplic. „V krásné hale Tanga je každé utkání svátkem, těšíme se na to. V Teplicích nás ale čeká asi tvrdá škola a mám z toho trochu obavy," uvedl Pavel Šuba a přiblížil také aktuální vyhlídky návratu domácích zápasů do Mělníka: „Během nejbližších dní by mělo být vypsáno výběrové řízení. Pokud by výstavba začala ještě na jaře, mohli bychom hrát na podzim doma," nastínil optimální scénář. Pravděpodobněji se ale podle něj jeví ten, že i novou sezonu ještě mužstva Olympiku zahájí v Neratovicích.

Olympik Mělník – Benago Zruč 2:7 (1:4)
Branky: 2. Gabčo, 28. Malák – 10., 23. a 28. Brahimi, 12. a 27. Rodek, 4. Capeta, 13. Ramirez. Rozhodčí: Řeháček, Černý. Diváci: 88. Olympik: Machulka – Vokoun, Buzek, Brožek, Malák, Malinský, Dvořák, Banovič, Gabčo, Šimandl.