Reagoval tak na stížnosti z některých okolních obcí týkající se ohrožování bezpečnosti ostatních návštěvníků lesních a obecních cest a také škod na majetku. Negativní hlasy zesílily s příchodem jarního počasí, které zlákalo majitele motocyklů k prvním letošním vyjížďkám.

„Chtěli bychom vás jako klub, který pořádá terénní motocyklové závody a sdružuje jak závodníky s licencí tak hobby jezdce, požádat o dodržování základních pravidel. Především o to, abyste ježdění omezili na organizované závody a na tréninky po tratích, které jsou k tomuto účelu zřízeny,“ vzkázal prostřednictvím webových stránek města předseda klubu Karel Dlouhý.

Neukáznění jezdci si podle jeho slov dokazují své „umění“ divokým ježděním v přírodě, působí škody na životním prostředí a také značně stěžují, až znemožňují práci těch, kteří chtějí připravit pro skutečné příznivce endura kvalitní závody.

„Jednání s majiteli pozemků o tom, aby nám povolili přejezd při soutěži, je v takovém případě velice obtížné,“ připomíná Karel Dlouhý a pro neukázněné jezdce mářešení: „Nabízíme možnost začlenit se do našeho klubu a účastnit se organizovaných závodů a tréninků.“

Jak Karel Dlouhý dále poznamenal, Enduro klub Mšeno se bude v letošním roce na odhalování majitelů motocyklů, kteří svým nezodpovědným chováním porušují zákony, působí škody v přírodě a poškozují tak dobré jméno těch, kteří se chtějí věnovat terénnímu motocyklovému sportu v rámci pravidel, aktivně podílet.