Letošní soutěže na Mladoboleslavsku, kam Zárybští už čtvrtým rokem zajíždějí za svými soupeři, se odehrají zcela netradičně. Ve třech skupinách po pěti na sebe narazí týmy z přeboru i ty zápolící loni o patro níž. Hrát se bude na tři dopady. Začátek klasického dvoukolového systému je naplánován na červen.

„Až na dva týmy nikdo nechce hrát na dva dopady, jak je v pravidlech pro okresní přebor,“ říká vedoucí Záryb Mirka Voborníková k reorganizace, která svede geograficky blízké kluby. Ty tak ušetří náklady za cestování a další na poníženém startovném.

Na druhou stranu ovšem nemohou počítat s odměnami ani poháry za umístění. Soutěž jediné úrovně nebude mít celkového vítěze. „Letos se bude hrát hlavně proto, aby si všichni zahráli. Ale buďme rádi, že si kopneme,“ smiřují se s úpravami v Zárybech.

Zajímavá bude novinka především v možnosti změřit síly s týmy z vyšší soutěže. Pro Záryby to znamená hned několikanásobný souboj s Hlavencem, který má ve skupině oba své celky. „Jelikož fluktuace v tomto oddíle je veliká, bývalo složení často velice podobné, přestože každý tým hrál v jiné soutěži,“ komentuje vedoucí Voborníková jednoho ze známých rivalů. Dalším jsou Benátky nad Jizerou a jediným prakticky novým bude pro Zárybské záložní celek Jizerního Vtelna.

„Naše ambice? Hlavně si pořádně zahrát, fair play, sáhnout si na svá nohejbalová maxima, být zase o kousek lepší díky poctivým tréninkům,“ shrnuje Mirka Voborníková za hráče. Těch nemají ani u Labe zrovna nazbyt. „Bohužel jako většina našich soupeřů, ne-li všichni, se potýkáme s nedostatkem hráčů, s pracovním vytížením. Hrací čas v týdnu kolem půl páté odpoledne je téměř pro všechny vražedný, ale snad se s tím i pro letošní rok nějak popereme. Hlavní je zdraví a doufejme, že brzy bude nejen nohejbal, ale i všechny ostatní sporty opět ve starých kolejích,“ uzavírá.