„Na sérii s Chrudimí se moc těšíme. Je to něco, k čemu jsme směřovali celou sezonu. V play-off nechceme být do počtu a budeme se snažit Chrudimi co nejvíce postup znepříjemnit a v některém z utkání zvítězit,“ vyhlásil trenér Jakub Němec.

Zápas, který na východě Čech vykopne v pátek ve 20.15, bude přímým přenosem přenášet ČT Sport. Když se Mělnickým dostalo stejné cti naposledy, byla z toho na Spartě v předposledním utkání základní části potupa v podobě 22 inkasovaných branek. „Jsem rád, že hrajeme další utkání v televizi, o to větší motivace to pro nás je se ukázat a předvést dobrý výkon jak divákům v hale, tak u obrazovek,” uvažuje kouč Olympiku.

Přestože i tentokrát je favorit předem jasně narýsovaný, jsou Mělničtí přesvědčení, že se podobný gólostroj jako na Podvinném mlýně opakovat nebude. „Chrudim můžeme hodně potrápit a postup nebudou mít vůbec snadný,“ ujistil se Jakub Němec poté, co jeho tým v minulém utkání na Slavii šlapal „sešívaným“ až do konce na paty, přestože prohrával už o pět gólů.

Brankář Martin Mareš v rozhovoru pro oficiální stránky soutěže na odlehčení s úsměvem připomněl, že oba soupeři získali v závěrečných třech kolech dlouhodobé části stejný počet bodů. „Nepřičítám tomu příliš velkou váhu, všechna tři utkání Chrudimi byla vyrovnaná a rozhodovaly drobnosti," zvážněl vzápětí. „Jsem přesvědčený o tom, že Chrudimští jsou dostatečně zkušení na to, aby se od těchto ztrát dokázali odstřihnout a jít do play-off s čistou hlavou."

NIC NEPODCENÍME, ZNÍ Z KABINY MISTRA

V Chrudimi vnímají Mělník jako nevyzpytatelného soupeře. „Nejprve doma porazili Spartu, pak si v televizi nechali dát dvaadvacet branek, v Plzni třeba čtrnáct. Někoho potrápí, ale má strašně nevyrovnané výkony,“ připomněl obránce mistra Tomáš Koudelka.

Se spoluhráči plánuje odstartovat vítězně a do Mělníka jet maximálně jednou. „Vloni jsme zápas na jejich hřišti podcenili a horko těžko vyhráli, letos to bylo již lepší a na to chceme navázat. Mělník je v play-off poprvé a budou mít obrovskou motivaci se ukázat, budou si věřit. My nic nepodceníme a věřím, že budeme i dostatečně produktivní,“ dodal Koudelka.

Čtrnáctinásobný mistr nejvyšší soutěže zakončil základní část Varta ligy na třetím místě. Po dlouhých čtyřech letech nejde do vyřazovacích bojů v pozici největšího favorita. Naposledy se tak stalo v roce 2015, kdy se před chrudimský celek v tabulce dostaly suverénní Teplice. Titul přesto zůstal v rukou východočeského suveréna, který na začátku své éry triumfoval dokonce z osmého místa. „Není důvod panikařit,“ vzkázali z Chrudimi poté, co v těsnou porážkou v posledním kole ztratili v Teplicích přímý souboj o první místo.

Vyvede Mělník superfavorita z klidu?

Termíny zápasů

5. dubna: Chrudim - Mělník
18. dubna: Mělník - Chrudim
20. dubna: Chrudim - Mělník
23. dubna: Mělník - Chrudim