Nováček od Berounky boduje převážně v domácí hale, kde ztratil pouze porážkou s AFC v prvním vzájemném duelu sezony, venku získal jen dva body a v Kralupech plně předvedl proč. Proti oslabeným domácím se prezentoval velmi uctivým výkonem, dopřál jim dostatek prostoru a chvílemi působil dojmem, že přijel zápas jen odehrát.

Kralupská sestava přitom byla hodně děravá. Čtveřici zdravých hráčů doplnili z virózy se uzdravující Tetiva, stále zraněný Urban a dvojice veteránů Moravec, Běhounek. Ten dokonce nastoupil k ostrému zápasu naposledy před bezmála třemi lety, ale na jeho spolehlivém výkonu to vůbec nebylo znát.

Domácí rozdělili svůj gólový příděl rovnoměrně do obou poločasů. V tom druhém obstaral všechny tři trefy jediný hráč – Tomáš Koláček. Výborný výkon ale opět podal i v novém roce téměř neprůstřelný brankář Pelc, který se trochu kuriózně zapsal také do střelecké listiny.

Ve 13. minutě jeho prudký „nához“ překvapil za probíhajícím Koláčkem brankáře hostí natolik, že po jeho zákroku skočil v síti. Pelcova forma jistě přijde druhému týmu pořadí vhod také v pátečním utkání na palubovce Celticu Kladno.

AFC Kralupy – Dobřichovice 6:1 (3:0)
Branky:
T. Koláček 3, Pelc, J. Pavlíček, Mára. AFC Kralupy: Pelc – Mára, A. Moravec, Janouškovec, Běhounek – J. Pavlíček, T. Koláček, Tetiva, Urban.

(am, lk)