Z turnaje pro nejmladší ragbisty se tak pomalu stává oblíbená tradice na závěr sezóny.

Proti loňskému turnaji došlo ke změnám, protože celý ročník regionálních turnajů byl určen nově sudým věkovým kategoriím podobně jako v zahraničí. „Hraje se v kategoriích do osmi let (U8), deseti let (U10) a nově také probíhají turnaje pro děti do šesti let (U6)," vysvětlil trenér kralupských ragbistů Robert Votipka.

Regionální turnaje jsou pořádány společně pro U8 a U6 a samostatně pro U10. „Chtěli jsme zachovat podobný formát jako dosud, kdy Bavaria Rugby Cup patřil U7 i U9 a tak jsme se pokusili uspořádat turnaj pro U8 a U10," řekl Votipka.
Proto došlo k dalšímu nárůstu počtu účastníků. Celkem bylo přihlášeno 313 dětí. Akci se podařilo organizačně zvládnout i díky zapojení rodičů a členů kralupského ragbyového klubu. „Turnaj splnil očekávání nejen z hlediska sportovních výkonů, kdy bylo patrné, jak se dětem daří rychle získávat herní dovednosti a zkušenosti, ale také s ohledem na společenské aspekty ragby, mezi které patří úcta k soupeři, rozhodčím i spoluhráčům, kázeň, spolupráce v týmu, nadšení pro hru a čestnost," liboval si kouč a organizátor turnaje v jedné osobě.

Atmosféra při nástupu s vlajkami je neopakovatelná podobně jako nasazení v zápasech, kdy děti nenastupují v klubových dresech, ale barvách světových ragbyových velmocí. Trenéři z celkem třinácti českých klubů vedli děti v dresech Anglie,

Argentiny, Austrálie, Francie, Irska, Jihoafrické republiky, Nového Zélandu a Walesu.
„Úroveň hry byla na závěr sezóny vysoká a je výsledkem poctivé práce trenérů a jejich svěřenců v klubech. Potvrzením mohou být i dobré výsledky na turnajích v zahraničí, kterých se české týmy účastní," uzavřel Votipka.

Výsledky turnaje

Kategorie U8 A (59 dětí):
1. Francie
2. Anglie
3. Wales

Kategorie U8 B (75 dětí):
1. Nový Zéland
2. Wales
3. Irsko

Kategorie U10 A (86 dětí):
1. Anglie
2. Austrálie
3. Nový Zéland

Kategorie U10 B (93 dětí):
1. Argentina
2. Jihoafrická republika
3. Nový Zéland