V přestup přeměnili svá jarní mělnická působení Ondřej Neuman z Andy Liberec a Milan Polák z Čechie Slaný. Ani Jiří Beránek, zapůjčený na roční hostování z liberecké Slavie, není neznámou tváří a své kvality už v dresu Olympiku prokázal.

Úplnými nováčky jsou pak Daniel Brožek naposledy působící ve zručském Benagu a brankář Jan Bartizal z Atlantiku Rakovník.

Zkušený trenér Stříž, který má za sebou mimo jiné i působení u české reprezentace, začal pěkně zostra. Mluveným slovem i pestrou náplní tréninku, během kterého toho hráči stihli opravdu dost.

V hale se bude tým scházet dvakrát týdně až do mistrovského startu na půdě favorizované Chrudimi. V plánu je i krátké soustředění a chybět nemohou ani přípravná utkání.

„Chtěli bychom sehrát čtyři přípravná utkání. Soupeři by měli být SK Kladno, Torf Pardubice, Gemasol Jeseník a K-Pedros Tábor. Termíny ještě ladíme, ale první zápas by se měl uskutečnit 5. srpna v Neratovicích,“ prozradil manažer Olympiku Pavel Šuba.

I když posily nechyběly, tak kádr se ještě zdaleka nesešel v kompletním složení. Jak vysvětlil manažer, někteří hráči dojíždějí své dovolené, jiní jsou lehce pochroumaní či unavení z fotbalových příprav, a proto dostali volno.

A nemají například po postupu Ovčár do třetí ligy v Olympiku strach, že někteří hráči dají definitivně přednost fotbalu?

„Určitě vznikne kolize, a to nejen s Ovčáry. Musíme brát na vědomí, že naši hráči dělají dva sporty. I když futsal je prvoligový, tak i fotbal hraje u nich významnou roli, vždyť ho hrají odmalička. Tolerance mezi oběma sporty musí být. Věřím ale, že většina dá vždy přednost futsalu. Vždyť kdo z nás si může říci, že je v něčem mezi elitou v této republice.“