„Náš závod je ideální přípravou na pražský Hervis půlmaraton (5. dubna), ale i v našem závodě lze dosáhnout vynikajících výkonů, včetně vlastních osobáčků," zve hlavní organizátor Martin Hunčovský k účasti v podniku, který na rozdíl od „masových" běhů nabízí i něco navíc v podobě osobního přístupu ke každému běžci. „Snažíme se respektovat případná přání každého účastníka. Už teď před závodem řeším individuální přání některých účastníků, zasílám rady k tréninkům na závod a podobně," dodal.

Na 21,1 kilometrů dlouhé trase ze Mšena do Velkého Borku se letos dokonce objeví i mezinárodní konkurence. Jistý už prý je start běžců ze Slovenska, Itálie, dokonce i dvou z Nového Zélandu a přidat by se k nim podle všeho mělo ještě několik vytrvalců z Německa. A ještě jedna věc, na kterou už je pořadatelský tým z SK Slavia Velký Borek na čele s úspěšným ultramaratoncem Hunčovským náležitě pyšný. „Dělá nám moc radost, že závod zkrášlí značná účast běžkyň, které by měly tvořit téměř třetinu startovního pole. Vyzdvihl bych zde především účast běžeckého spolku Báječné ženy v běhu. Už teď jich máme přihlášených sedm," pochlubil se Martin Hunčovský.

Další početnou skupinou je samozřejmě ta z pořádajícího klubu SK Slavia. Navíc se podle zkušeností z loňska podle očekávání ujala i nově vypsaná soutěž dvojic, do níž se hlásí vždy rodič a jeho potomek. Třešní na dortu by pak bylo naplnění zatím marné snahy pořadatelů zlákat na start i některou z trojice „celebrit" – fotbalová legenda Pavel Nedvěd, přednosta kardiochirurgie Jan Pirk a herec a moderátor Dalibor Gondík.

Pro přihlášení k závodu, jehož vyhlášení proběhne v Klubu na hřišti okolo 15. hodiny, je nutné vyplnit přihlášku na www.sksvborek.webnode.cz. Vzhledem ke „kusové" výrobě účastnických medailí pořadatelé upřednostňují přihlášení předem, přesněji do 25. února. Zapsat se na start je ale možné i později, případně přímo v den startu, ovšem už za zvýšené startovné.