Fanoušci z Mělnicka mají skvělou příležitost navštěvovat špičkové závody rychlostní kanoistiky v Račicích, které jsou od Mělníka vzdáleny pouhých dvacet minut.

O tomto víkendu se tam pojede veslařský kontrolní závod a hned další víkend 30. dubna a 1. května první nominační boje v kanoistice na Evropskou olympijskou dokvalifikaci. Druhé nominační závody se pak rozjedou v začátku června stejně tak v Račicích. Jednou z největších výhod Sportcentra Račice je možnost uzavření celého areálu s využitím 5 km dlouhé asfaltové komunikace bez veřejné dopravy.

Račická umělá dráha byla dostavěna v roce 1986 pro potřeby veslování a rychlostní kanoistiky. Je to jedna z nejregulérnějších tratí ve světě s výhodou možnosti využití vratného kanálu. Slouží především pro pořádání veslařských a kanoistických závodů a pro přípravu vrcholových týmů těchto sportů nejen domácích, ale čím dál častěji i zahraničních.

V Račicích v současnosti žije i olympijský vítěz v rychlostní kanoistice z roku 1996 z Atlanty Martin Doktor s manželkou a synem. Dvaačtyřicetiletý olympionik přivezl z Atlanty dvě zlaté medaile ze závodů na 500 a 1000 metrů.