Místostarosta města Zdeněk Koudelka sdělil, že se do výběrového řízení přihlásily dva subjekty. Jejich totožnost bude známa až po rozlepení obálek radními. Po městě se přesto už nyní šíří obavy z toho, aby nový provozovatel nedal přednost komerčnímu využití před hokejovou mládeží, či krasobruslením.

Podle místostarosty ale nejsou na místě. „Město samozřejmě předpokládá dobrou spolupráci s organizacemi, které stadion využívají ke své činnosti. Nový nájemce tak bude muset především zajistit dokonalé podmínky právě pro naši hokejovou mládež a kraso, ale i školy, školky, veřejné bruslení a další,“ ujistil Zdeněk Koudelka. Jak Mělnickému deníku potvrdil sekretář HC Junior Rostislav Příhonský, je autorem jedné z nabídek právě mělnický hokejový klub.

V nedávné době město hledalo nového provozovatele také pro halu BIOS, kde by měla mělnický Tenisový oddíl vystřídat společnost Victor zaměřená na badminton a squash. „V tuto chvíli je také předčasné hovořit o tom, jak bude vypadat budoucí chod haly, protože také potencionální nový nájemce jedná s městem o podmínkách provozu,“reagoval na dotaz Zdeněk Koudelka.

Situaci týkající se obou významných mělnických sportovišť budeme dál sledovat.