Start byl na tradičním místě. V devatenáct stupňů chladné vodě rybníka Harasov se závodníci na 1500 metrů dlouhé trati postupně rozehřáli. Hned poté je čekalo 40 kilometrů na silnici v sedle svých bicyklů. „Depo a cíl celého závodu byl v hospůdce s velmi příznačným názvem Na konci sil na Housce. Tam vede nepříjemný kopec, prudké, táhlé stoupání, které závodníci absolvovali hned dvakrát,“ doplnila starostka pořádajícího mšenského Sokola Hana Nečasová.

Závěrečný desetikilometrový běh rovněž zasazený do náročného terénu v oblasti Housky vzal účastníkům veškeré zbytky sil. Nejlepší se přesto vešli do časů pod tři hodiny.

Spolu s triatlonem dospělých byl uspořádán i třetí ročník dětského duatlonu. „Zúčastnilo se pět dětí. Doufáme, že příští rok bude i triatlon a snad i více dětí,“ uzavřela Hana Nečasová.

Výsledky – muži: 1. Jakub Frinta 2:50:00, 2. Břetislav Pokorný 2:52:00 (veterán), 3. Robert Klust 2:53:45. Ženy: 1. Martina Frintová 3:31:45, 2. Olga Lacinová 3:40:15, 3. Zuzana Randlová 3:50:20.