Manažer Olympiku Pavel Šuba označil páteční bodovou ztrátu za velmi smolnou. „Nastoupili za nás samí kluci z osmnáctky a podali vynikající výkon. V první minutě jsme dali dva góly, futsalově byli lepší, ale opět se projevila nezkušenost. Dali jsme si vlastní gól na 2:2. Ve druhé půli nás hosté dvakrát třikrát potrestali, když šli kluci do kličky a ztratili míč. Měli jsme mraky šancí, ale zkušenosti chybí i v koncovce. Herně jsme však nezklamali,“ hodnotil.

Další porážka Mělnické udržela ve společnosti týmů, které jsou v jedné ze skupin třetí nejvyšší soutěže nejvíce ohroženy sestupem. „Ze druhé ligy budou padat mančafty do naší divize, takže od nás určitě sestoupí nejméně tři celky,“ připustil hrozbu Pavel Šuba.

Podle jeho slov by ale případná ztráta divize nebyla pro klub až tak velkou škodou. „Mezi divizí a krajem už není tak velký rozdíl. Pro nás je i divize špatná soutěž. Hraje se totiž většinou v malých halách, kde rozhoduje spíše síla. My bychom potřebovali hrát ve velkých, takže by pro nás byla nejlepší druhá liga. Tam už se hraje futsal, ve kterém by kluci uplatnili své přednosti, i za cenu toho, že by prohrávali,“ uvažuje Pavel Šuba.

V pátečním 16. kole soutěže čeká Mělnické poslední celek tabulky, v Krásném Březně nastoupí proti Bílému Baletu Děčín.