Neratovické tažení divizí i pohárem
FK Neratovice/Byškovice (v modrém) - FK Teplice, 2. kolo Poháru České pošty, 12. srpna 2014
HISTORII vlastního klubu přepsali v podzimní části fotbalisté FK Neratovice/Byškovice. A-tým ještě nikdy nezimoval v divizní tabulce tak vysoko jako nyní. Ve skupině B mu totiž se ziskem 31 bodů za osm vítězství, čtyři remízy a tři porážky patří skvělé druhé místo za suverénními Brozany. Úspěšný půlrok podtrhlo i tažení pohárem, ze kterého svěřence trenéra Kafky vyřadily před tisícovou návštěvou a po velkém boji až prvoligové Teplice. Neratovické béčko navíc s devítibodovým náskokem vévodí podzimnímu pořadí okresního přeboru.

Hokejistům chyběl jediný krok
Krajská liga, 2. čtvrtfinále: Mělník - M. Boleslav B
AŽ VE FINÁLE se zadrhla spanilá jízda mělnických hokejistů vyřazovací částí minulého ročníku krajské ligy. Závěrečný soupeř, kterým byl Rakovník, se sice ukázal být nad síly mužstva Junioru, jeho utkání ale lákala na tribuny a hlavně bavila stovky fanoušků. Od začátku nové sezony tým navázal a rok končil dokonce na průběžném prvním místě. Hokejová horečka navíc vypukla také v Neratovicích, kde si budou rok 2014 pamatovat jako ten, ve kterém se do města po dlouhých letech vrátil hokej dospělých zásluhou HC Buldoci. 

Šiterovo drama končilo pohádkově
Filip Šitera, PDK Grepl Mšeno
STEJNĚ ŠŤASTNĚ JAKO v mnohých pohádkách, tedy svatbou, skončil letošní rok pro plochodrážního jezdce mšenského Greplu Filipa Šitery. Happyendu ale předcházelo obrovské drama. Po krkolomném pádu a vážném zranění hned v úvodním podniku mšenské sezony totiž bojoval v nemocnici doslova o život. Vedle zlomeniny žeber a vykloubení ramena si boleslavský jezdec přivodil vnitřní zranění, které si vyžádalo letecký transport do pražské nemocnice a okamžitou operaci. Zvládl ale vše, včetně úspěšného návratu na plochodrážní ovál.

Zárybský rok měl jedinou kaňku
Zrenovovaný areál Sokola Záryby
BEZ JEDINÉHO bodového zaklopýtání projeli jarní částí okresního přeboru fotbalisté Sokola Záryby. Drtivým způsobem s konečným náskokem dvanácti bodů na béčko Neratovic ovládli celou soutěž. Bleskově se tak vrátili do krajské I. B třídy, z níž v předchozí sezoně po letech sestoupili. Sotva ale v červnu utichly postupové oslavy, přišla tragická rána. V jednatřiceti letech zemřel Miroslav Krulich, jedna z nejvýraznějších postav týmu. Jeho památku dnes v areálu Sokola připomíná i jedna z maleb na zrekonstruovaných kabinách.

Futsalisté znovu nahlédli mezi elitu
Futsalisté Olympiku oslavili postup do 1. ligy

PODRUHÉ BĚHEM ŠESTI let vykopal druholigový tým futsalového Olympiku Mělník postup do nejvyšší soutěže. V obou případech za tím stál jako klubový manažer Pavel Šuba, podle kterého byl druhý postup přece jen o něco jednodušší, byť se o něm rovněž definitivně rozhodlo až v posledním kole. V nejvyšší soutěži Mělničtí od začátku vsadili opět především na vlastní odchovance, a i když se jim v první polovině soutěže výsledkově vůbec nedařilo, sbírají hráči neocenitelné zkušenosti.

Pitbullovo vítězné rozloučení
Lukáš Skirca a Luboš Šuda po zápase během galavečera profesionálního boxu ve velkém sále Lucerny v Praze 30. prosince 2014.
NAPOSLEDY před domácím publikem se s největší pravděpodobností představil úspěšný profesionální boxer Luboš „Pitbull" Šuda z Kralup. Pouhý den před koncem roku 2014 v tradičním večeru v pražské Lucerně porazil technickým K. O. v pátém kole ústeckého Lukáše Skircu. I když po nečekaném boji, splnil tak roli favorita a připsal si na konto 34. vítězství kariéry (poražen odešel devětkrát). Podle informací z boxerského zákulisí by se česká legenda křížové váhy měla postavit do ringu už jen ve „vysněném" titulovém utkání v zahraničí.

Sestoupil rekordní počet týmů
Start Mlékojedy - Sokol Zálezlice (v modrém); 5. kolo III. třídy; 21. září 2014
OKRESNÍ FOTBAL zažil v uplynulém kalendářním roce zcela převratnou reorganizaci, která se dotkla všech tří úrovní soutěží dospělých. Nejvíce ovšem třetí třídy, ve které zcela zmizela z fotbalové mapy jedna ze dvou skupin. Téměř polovina z jejich často i dlouhodobých účastníků tak zažila pád do pralesní ligy. Okresní přebor naopak rozšířil své řady na šestnáct týmů. Další novinky, tentokrát přicházející i plošně na celostátní úrovni, čekají na kluby také v nadcházejícím roce.