Podle jednoho z organizátorů akce, sekretáře Okresního tělovýchovného sdružení Mělník Pavla Suka, festival nabídne možnost aktivně stráveného odpoledne především pro rodiče s dětmi. Právě od nich prý vzešel jeden z impulzů podobné odpoledne připravit.

„Nezřídka k nám volají tatínkové a maminky s žádostí o kontakt na sportovní kluby ve městě a blízkém okolí," objasnil Pavel Suk s tím, že v rámci odpoledne se představí řada mělnických klubů, které nejenže předvedou ukázky ze svého sportovního odvětví, ale po celé odpoledne si je příchozí budou moci také vyzkoušet.

„Od fotbalu přes volejbal, házenou, stolní tenis, úpolové sporty, veslování a biatlon na suchu, přes sportovní rybařinu, leteckou modelařinu, hasičský sport až po pony soutěže," upřesnil Pavel Suk náplň festivalu.

Pro rodiny se soutěživým duchem pak bude u vstupu připravena herní karta, do které se jim budou zapisovat výsledky z vybraných sportovních odvětví zařazených do rodinného víceboje o věcné ceny.

Hlavní myšlenkou festivalu je ovšem seznámení dětí se sportovní nabídkou v okresním městě. Souběžně s možností osobního vyzkoušení různých odvětví a v kontaktu se zástupci klubů, kteří v případě zájmu ochotně poskytnou potřebné informace.

„Věříme, že je v zájmu každého rodiče, aby jeho dítě trávilo volný čas smysluplně a pokud možno v pohybu. Festival nabídne nejen sportovní vyžití pro všechny zájemce, ale pro malé děti kupříkladu skákací hrad, hřiště, kulturní představení, tombolu a jiné. Především nejmenší návštěvníky určitě zaujme nálet letadla, které zasype areál sladkým nákladem," uzavřel Pavel Suk.

Mělnický festival se stal součástí projektu České unie sportu s názvem Sportuj s námi. Akce začne v sobotu 13. června ve 14 hodin v areálu na Podolí, vstupné je pro všechny návštěvníky zdarma.