První byl regionální turnaj Oblastního přeboru Čech přípravek a mladších žáků, kterého se zúčastnilo na 300 hráčů a hráček ve věku od 6 do 13 let.

Domácí klub v něm nasadil čtyři týmy do tří kategorií – dva týmy do U7 a po jednom týmu do U9 a U11. „Největší radost nám udělali nejmladší zástupci, kteří obsadili čtvrté místo,“ vrátil se k turnaji Pavel Hrubý.

Další akcí bylo sportovní odpoledne pro děti ze sociálně slabších vrstev společnosti, na jehož spolupořádání se klub podílel společně s Farní charitou a studenty z St. Edward´s Univerzity v Austinu v Texasu.

„Kluci i holky si vyzkoušeli, jak vypadá ragbyový trénink, a sehráli i pár modelových zápasů v bezkontaktní verzi ragby jak proti sobě, tak i proti americkým studentům,“ upřesnil Pavel Hrubý.

Hned další den navazovalo sportovní dopoledne pro děti z mateřské školky z Odolena Vodě. „Všichni si vyzkoušeli, jaké dovednosti by měl hráč ragby ovládat – běhání s míčem, přesnost přihrávky, odhad dopadu míče, zastavení soupeře chycením a skládkou s využitím molitanového skládacího válce, schopnost projít mezi protihráči za použití dvou pěnových naražečů a kop do míče. Nakonec je čekaly zápasy v „touch“ ragby o titul mistra mateřské školky v Odolena Vodě,“ doplnil Pavel Hrubý.

Týden ragby pak zakončil premiérový turnaj mužů, jehož vítězem se stal kralupský tým před Plzní, Rakovníkem a Sedlčany.