„Škoda, že se nám nepodařilo dotáhnout třetí set,“ litoval po zápase neproměněných setbolů na 2:2 trenér poražených Jiří Šiller. „Soupeř měl trochu výhodu, že mohl prostřídat sestavu,“ dodal.

Jihostroj si zpočátku zápasu vypracoval dvou tří bodový náskok. Ale při bodové šňůře Vanagse na servisu se skóre otočilo a hostům nepomohly ani změny v sestavě.

Trenér Dvořák hledal ideální složení týmu i ve druhém dějství, ale domácí se překonávali v bojovnosti a vycházelo jim vše, na co sáhli. Jihočechy „zlobil“ především Russell z pozice univerzála. Jihostroj ale neprodává kůži lacino. Probudil se Křesťan, těžké bodovky uhrál Staples a hosté rázem vedli. „Prasátko“ se povedlo Machovi na podání, a to znamenalo konec setu a vyrovnání na 1:1.

Úvod třetí sady patřil znovu Aeru. Domácí důrazněji podávali a De Amo těžko připravoval pozice pro útočníky (12:6, 18:12). Hra plná pestrých výměn a skvělých zákroků v poli diváky bavila, zvlášť když Středočeši byli o krok napřed.
Hostům přinesl zklidnění a poté i vyrovnání stavu na 23:23 až příchod nahrávače Kupilíka. V napínavé koncovce Aero neuhrálo ani jeden ze dvou setbolů, Jihočeši si naopak se svým druhým poradili skvěle (26:28).

I mimo hřiště se odehrávala velká taktická bitva mezi bývalými výbornými nahrávači Šillerem a Dvořákem, kteří jistě měli plno připomínek ke svým svěřencům, jak vést útok a kam směřovat nejvíc nahrávek.

Na domácí straně sítě Estonec, u hostů Španěl, to byli hlavní organizátoři a stratégové svých týmů. Větší radost měl na konci utkání hostující De Amo. Jihostroj dokonale využil nekoncentrovanosti Aera z nevydařené koncovky a poměrně snadno získal i čtvrtý set, a tak z Odolena Vody odvezl plný bodový příděl.

O nadcházejícím víkendu se Aero představí v nedalekých Benátkách nad Jizerou.

Aero O. Voda – Jihostroj Č. Budějovice 1:3 (21, -22, -26, -16)

Nejlepší hráči: Russell 21, Vanags 12, Vachoušek 8 – Křesťan 17, Mach 11, Fila 11. Čas: 97 minut. Rozhodčí: Fink, Kořenek.

Odolena Voda: Vanags, Gear, Russell, Viiber, Hladík, Walsh – Hadrava (Vachoušek, Holčík). Trenér: Jiří Šiller.