Úvodní set byl zprvu z obou stran vyrovnaný, Odolka však postupem času chybovala v ofenzivě a Ostrava si vybojovala šestibodový náskok, který si nakonec s přehledem pohlídala.

Druhou část utkání zdobila výrazně lepší hra domácího týmu a AERO dotáhlo dramatickou bitvu do vítězného konce. To byl ale z pohledu Odoleny Vody první a zároveň i poslední úspěch - Ostrava další sety zvládla a po výborném výkonu si domů odvezla všechny body.

„Byl to hodně tvrdý zápas, oba týmy se prezentovaly kvalitním volejbalem. Hráli jsme dobře v obraně a dařily se nám i bloky,“ netajil spokojenost ostravský kapitán Mateusz Biernat.

Hodně zklamaný byl naopak po utkání domácí hráč Marek Mikula: „Ostrava ze začátku hrála svoji hru, na kterou jsme nedokázali reagovat. Druhý set rozhodla naše lepší koncovka, ale poté se nám to vůbec nepovedlo.“

AERO je tak po čtyřech kolech v nejvyšší soutěži bez jediného získaného bodu a společně s Ústím se krčí na nejhorších příčkách tabulky. Suverénními týmy jsou naopak České Budějovice a Liberec.

Odolena Voda - VK Ostrava 1:3.
AERO: Caraball, Holčík, Mikula, Russel, Licek, Hadrava, Turis.

Olympik proti Chrudimi sahal po senzaci, nakonec smolně padl.
Zase blízko, zase s nulou. Olympik potopily vlastní góly