První set začal vyrovnaně a po prvních čtyřech výměnách byl stav 2:2. Poté Jihočeši zapnuli na vyšší obrátky a dostali se do vedení 8:4. Jihostroj si udržoval odstup i nadále. I díky skvělému bloku Kulihy, po kterém vedli domácí 12:8. Když vyrostlo skóre na 14:9, sáhl hostující trenér Vojík k oddechovému času. Hned po něm se nepodařil servis Macielovi a ani následné dva útoky nebyly úspěšné. Time-out si tak vzal také domácí trenér. Ten České Budějovice nakopl a opět odskočily na rozdíl čtyř bodů. Toto vedení si přenesly i do koncovky první sady, kterou nakonec ovládly poměrem 25:20.

Jako první se k podání ve druhé sadě postavil kapitán domácích Filip Habr a hned svému týmu zajistil vedení 3:0. Tříbodové vedení si hráči Jihostroje přinesli i do prvního technického oddechového času. Po jeho skončení narostlo vedení Jihočechů už na 12:5. Hosté z Odoleny Vody se ale vrátili zpět do setu, když dokázali snížit na rozdíl dvou bodů. Výsledková tabule v tu chvíli ukazovala stav 14:12 pro domácí. Do koncovky druhé sady šli hráči z jihočeské metropole s vedením 20:15. A i druhý set tak dovedli v poklidu ke zdárnému konci. Skóre se zastavilo na čísle 25:17.
Hned v úvodu třetí sady se dostal Jihostroj do dvoubodové ztráty, kterou ovšem dokázal vzápětí zlikvidovat. A dokonce zvládl svému soupeři odskočit. První povinná pauza tak přišla za stavu 8:6 pro domácí. Body se poté připisovaly pravidelně na obou stranách a i při druhém technickém time-outu vedli domácí volejbalisté o dva body.
Vzápětí dokázali českobudějovičtí borci odskočit na rozdíl tří bodů. Maciel vytloukl bloky soupeře a trenér hostů tak musel sáhnout k oddechovému času. Ten ale Odoleně Vodě příliš nepomohl a vše směřovalo ke konci utkání, jelikož se České Budějovice dostaly do vedení 23:15. A to především díky Vladimíru Sobotkovi na servisu.
Jihostroj dostal nabídku osmi mečbolů, a když se mu podařilo využít třetí z nich, zvítězil ve třetí sadě 25:18.
„Jasně jsme prohráli. Od začátku byli domácí lepší jak na servisu, tak na přítahu. Nám se nedařilo útočit, hlavně univerzál zahrál špatně. Nedokázali jsme domácí dostat pod tlak, proto jsme prohráli," zhodnotil kapitán Aero Odolena Voda Filip Kramar.
„Budějovice jsou silné a doma hrají velmi dobře. Lépe podávaly, přihrávaly, a to rozhodlo o výsledku. Paradoxně jsme byli ve druhém setu lepší na útoku, ale udělali jsme šest chyb na servisu a pět na příjmu. A to je moc. Nedokázali jsme Budějovice dostat pod tlak. Hodně jsme kazili. Bodovky jsme řešili naivně, lehkovážně a laxně," dodal trenér Jiří Vojík.

ALEŠ SKOK, LUKÁŠ DVOŘÁK

České Budějovice – AERO Odolena V. 3:0

(25:20, 25:17, 25:18)

Rozhodčí: Hudík – Kovář. Počet diváků: 824.
Sestavy (od zóny I): L. Bartůněk, Hladík, Prešinský, Kramar, Hýský, Pajma, libero Kotek. Střídali: Kotrch, Vachoušek, V. Bartůněk, Václavík. Trenér: Jiří Vojík.