Trasa závodu je citlivě zasazena do severní části tohoto města a zároveň využívá blízký rozlehlý lesopark. Při stavbě tratě pořadatelé kladli hlavní důraz na pestrost. Na okruhu tak účastníci najdou nejen táhlá stoupání, technické serpentiny, členité sjezdy, cyklokrosovou vložku na louce pod hřbitovem, ale rovněž oblíbené schody u cukrárny. Celková délka závodu měří 28 kilometrů a skládá se ze čtyř okruhů. Délka jednoho okruhu pak vychází na plných sedm kilometrů.

Letošní sedmý ročník se může honosit tím, že se v rámci závodu bude bojovat o tituly mistrů České republiky amatérských cyklistů v závodě horských kol. Díky podpoře krajského úřadu Středočeského kraje tak v cíli závodu čeká na vítěze jednotlivých vypsaných věkových kategorií typický dres s trikolórou určený pro republikového přeborníka.

Závod je samozřejmě vypsaný také pro širokou cyklistickou veřejnost. V několika věkových kategoriích se tak na start postaví jak muži, tak junioři a s nimi i ženy a juniorky. Všechny kategorie budou startovat společně, a tak bude moci zástupce města Kralupy nad Vltavou, které je partnerem této cyklistické akce, dekorovat nejlepší závodníky a závodnice na stupních vítězů.

Po úspěšné spolupráci v minulém roce byl pořadatel závodu znovu oslovený skupinou ČEZ, pro kterou tak bude i v letošním roce v rámci tohoto závodu připraveno podnikové mistrovství o pohár ředitele elektrárny Mělník. Na startu se tak sejde opravdu pestré cyklistické pole, které do závodu vyrazí v 11:30 hodin od kostela v Odolena Vodě.

Případní zájemci o tento závod se mohou zaregistrovat od 10 hodin. Centrálním místem konání je louka pod hřbitovem, kde vyroste dočasné cyklistické městečko. To nabídne všem účastníkům kompletní servis, včetně občerstvení, potřebného zázemí a také kulturního programu. Vše bude doplněno oblíbeným kláním nejmenších. Pro děti je připravený samostatný závod na trati speciálně pro ně připravené. Do závodu je vhodné se přihlásit předem, a využít tak výhodnějšího startovného.

Kompletní informace o závodu najdete na http://mtb-odolenavoda.cz.

PETR ŠKRABAL