Kocouři měli opět problémy na příjmu. Domácí navíc dominovali na servisu i na bloku. Hráčům Aera v každém setu pomohla několikabodová série, kdy vždy utekli Příbrami a vytvořili si už nedostižný náskok.

„Do utkání jsme šli s pokorou a velmi dobrým kolektivním výkonem jsme uhráli důležitý druhý bod, který ovšem stále nic neznamená. Jsme stále připraveni na velmi těžká utkání a sérii proti týmu Příbrami," nepovažuje čtvrtfinále za zdaleka rozhodnuté trenér vítězů Martin Kop.

„Vodolka nás přehrála, gratuluji. Výborně zahráli víceméně všichni, hlavně Hladík, my jsme nebyli vyrovnaným soupeřem,“ shrnul kapitán Příbrami Martin Böhm. Trenér Martin Démar okomentoval druhý čtvrtfinálový zápas ještě stručněji, kdy pogratuloval soupeři s tím, že se svými soupeři pokusí v pátek vyhrát a tím pádem přidat první bod.

Karatisté Dragonu Neratovice byli na Wakizaši cupu v Nymburce nejúspěšnější výpravou.
Wakizaši cup v karate ovládli borci z Neratovic, Brejcha triumfoval dvakrát

Hosté se v úvodu zápasu hledali rytmus na podání, hned pětkrát zaznamenali chybu na servisu, nicméně se drželi s domácími na dosah až do stavu 17:16, kdy domácí udělali šestibodovou sérii a poprvé v zápase utekli. Šábrt ještě dokázal jediným esem kocourů udržet svůj tým, nicméně Démar s Hladíkem zařídili první set pro Aero.

Ztracená úvodní sada vyburcovala hosty, kteří vkročili lépe do začátku setu. Nadšení jim ale vydrželo pouze chvilku a Odolena Voda v polovině dějství převzala kontrolu a udržovala si mírný náskok. Koncovka byla v režii Svobody, jenž dvěma esy zařídil vedení 2:0.

Piráti skvěle vkročili do kvalifikace o druhou ligu, porážce Mělníka nezabránil ani zkušený brankář Chábera.
FOTO: Hokejisté Mělníka v Chomutově před extraligovou návštěvou padli

I třetí set byl vyrovnaný pouze do půlky. Následně se za koncovou lajnu postavil Svoboda a přidal další dva přímé body na servisu. Domácí si poté udrželi klíčový náskok a v závěru sady řádil na podání Démar, při kterém hráči Aera ukončili celý zápas. Odolena Voda se ujala vedení 2:0 na zápasy a už v pátek může v Příbrami slavit postup do semifinále, naopak Kocouři budou hrát o udržení v sérii.

„Diváci nás hnali k výbornému výkonu a za to jim moc děkujeme. Jakmile zatlačíme servisem soupeře, tak mají problém se proti nám prosadit,“ pochvaloval si kapitán Aera Matyáš Démar

Odolena Voda – Příbram 3:0 (18, 17, 17)

Nejvíce bodů: Hladík 16, Svoboda 11, Chevalier 8, Démar 8, Horák 8 - Johansen 10, Madaloz 9, Trojanowicz 5. Esa: 8:1. Bloky: 11:5. Rozhodčí: Možnár, Kovář. Diváci: 707. Stav série: 2:0.

Chrudimští fusalisté si proti Mělníku došli pro rychlý postup do semifinále play off 1. futsalové ligy.
Olympik má po sezoně. Brankář Chrudimi připsal nulu a pět asistencí