„Jestli chceme Vary porazit, musíme hrát líp,“ věděl po utkání trenér Středočechů Martin Kop.

Odolena Voda pořádně kousala úřadujícího mistra extraligy pouze v prvním setu, ve kterém předčilo Karlovarsko především na servisu, i přesto dokázaly Vary dotáhnout set po dramatické koncovce ve výhru 26:24.

„V prvním setu nás Odolka zlobila na servisu, ale pak jsme to zase my servisem otočili na naši stranu,“ poukazoval karlovarský trenér Jiří Novák.

Béčko Slovanu Velvary (v modrém) s pěti posila z A týmu přemohlo Byšice až po velkém boji 2:1.
I. B: Kralupy přetlačily Lužec v závěru, super zápas kazila Byšicím "jen" prohra

Ve druhé sadě již ničilo Karlovarsko soupeře obávaným servisem, když mu dovolilo uhrát pouze patnáct bodů. Ve třetím pak rozjeté Vary nedaly hostům šanci a dovedly set do vítězství 25:19.

„Hráli jsme dobře první set a půlku druhého. Potom předvedl ve druhém a třetím Patrik Indra sérii, Vary už si náskok více hlídaly. My jsme se snažili odpovědět, ale bylo to málo,“ rekapituloval zápas Kop.

Fotbalisté Sokola Libiš (v modrém) na minulou úvodní jarní výhru nenavázali, v Kolíně chytili kanára.
Libišský brankář neměl svůj den, Sokol byl v Kolíně na ručník už o půli

Karlovarští mohli být po utkání spokojení. „Pro nás důležité vítězství, výborný vstup do série,“ pochvaloval si trenér Novák. „Ideální výsledek 3:0, i když to nebylo lehké,“ doplnil kapitán Varů Daniel Pffefer.

„Je to zatím jen 1:0, čeká nás velmi těžké utkání na Odoleně Vodě, takže se připravíme a jdeme do toho,“ poukazoval závěrem Novák. Druhé semifinálové utkání se odehraje v městečku na Praze-východ ve čtvrtek 14. dubna od 18.00 hodin.

VK ČEZ Karlovarsko – Aero O. Voda 3:0 (24, 15, 19)

Nejvíce bodů: Indra 19, Vašina 11, Wiese - Hladík 14, Svoboda 11, Carmody, Shchadilov po 6. Rozhodčí: Krtička, Buchar. Diváci: 750. Stav série: 1:0.

Karlovarsko: Vašina, Zajíček, Indra, Wiese, Patočka, Keemink, libero Pfeffer (Ihnát).

Odolena Voda: Shchadilov, Horák, Démar, Svoboda, Carmody, Hladík, libero Hadrava (Saada, Chevalier, Chancy, Ribom, Jachnicki).