Kapitán vítězů Marek Šulc byl nejen za tři body, ale po delší době i domácí zápas bez ztráty setu. K ní měli hostitelé nejblíže ve třetí sadě, kdy se v koncovce ztenčil jejich šestibodový náskok na minimum (23:22). K proměnění druhého z mečbolů pak pomohl zkažený servis hostů.

„Možná jsme se už viděli v šatně, což se nám stávat nemůže. Jinak jsme byli všechny tři sety koncentrovaní, a i když tam byly chyby, tak jsme Ústí přehráli. Je pravda, že nám to Ústí v některých pasážích setů usnadnilo,“ řekl po utkání Marek Šulc. Podle trenéra Marcina Kryśe hráči dodrželi všechny předzápasové pokyny. „Od pondělí se můžeme v klidu připravovat na těžký zápas v Brně,“ kvitoval.

Podle kapitána Ústí Jiřího Kořínka si domácí zaslouženě došli pro tři body. „Z naší strany neskutečně ustrašený výkon, myslím si, že tak tři čtvrtiny týmu mělo posr… trenky.“

„Domácí hráli v podstatě bez chyb, my jsme neměli problém ani tak s příjmem, ale nebyli jsme schopní otáčet balony na ztrátu. Bylo tam i docela dost chycených míčů, ale nebyli jsme z toho schopni vyprodukovat ten bod,“ přidal svůj pohled kouč Severočechů Lubomír Vašina.

Aero O. Voda - SKV Ústí n. L. 3:0 (15, 20, 23)

Nejvíce bodů: Hladík a Svoboda po 13, Šulc 9 – Sobirov 12, Suda 8, Lank a Bere po 5. Esa: 5:3. Bloky: 3:4. Chyby: 21:25. Diváci: 413.

O. Voda: Ferraro, Chancy, Svoboda, Carmody, Hladík, Šulc, libero Ježek.

Ústí n. L.: Lank, Bere, Sobirov, Suda, Baláž, Srb, libero Kořínek (Kopecký, Fišer, Beer)

TOMÁŠ HAVLÁT